کد مطلب: 120375 تعداد بازدید: ۴۸

استاد مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

تحول از انحرافات به‌سوی ارزش‌های متعالی ره‌آورد بعثت پیامبر اکرم(ص) بود

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴:۵۲
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر در تبیین ابعاد معرفتی بعثت پیامبر اکرم(صلوات‌الله‌علیه) اظهار کرد: تحول از انحرافات به‌سوی ارزشهای متعالی ره‌آورد بعثت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا علیزاده در آیین بزرگداشت مبعث رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، گفت: جامعه اعراب، قبل از بعثت دچار انحرافات اخلاقی و اعتقادی شدیدی بودند و عقاید خرافی ارتجاعی و عقب مانده در بین آنان حاکم بود.
وی افزود: در عصری که ادیان توحیدی و یکتاپرستی رنگ باخته بودند و بت‌پرستی و جهالت مردم را فراگرفته بود نبی مکرم اسلام از سوی خداوند برای نجات بشریت نازل شد.
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر در تبیین ابعاد معرفتی بعثت حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اذعان داشت: پیامبر خاتم پس از بعثت با برنامه‌هایی هدفمند جامعه جاهلی آن دوران را اصلاح کرد و در حقیقت تحول از انحرافات به سوی ارزش‌های متعالی ره‌آورد بعثت آن حضرت بود.
خانم علیزاده موفقیت حضرت ختمى مرتبت را مرهون خصوصیت خلقی آن حضرت دانست و اذعان داشت: پیغمبر با اخلاق حسنه و معاشرت نیکو با مردم چنین تحول عظیمی را ایجاد کرد.
مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه رسالت رسول اکرم(صلوات‌الله‌علیه) مکمل تعالیم انبیای پیشین است، افزود: بعثت پیامبر اسلام تداوم راه انبیای الهی است، منتهی رسالت ایشان محدود به منطقه و عصر خاصی نبوده و تمام اعصار و اقوام را تا روز قیامت شامل می‌شود.