کد مطلب: 120374 تعداد بازدید: ۵۷

استاد اخلاق مدرسه علمیه فاطمه‌االزهراء(س) شهرستان نمین از اردبیل:

امروزه وظیفه بانوان طلبه تبیین و زمامداری امور جهان اسلام است

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱:۰۶
استاد اخلاق مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین تصریح کرد: امروزه وظیفه خواهران طلبه محدود به درس و تبلیغ نیست بلکه تبیین و زمامداری امور جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حسنی در آیین گرامیداشت مبعث پیامبر اکرم(صلوات‌الله‌علیه) که در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین برگزار شد، به وضعیت جهان عرب قبل از ظهور دین اسلام پرداخت و بیان کرد: دین اسلام جامه تمدن و فرهنگ اسلامی را بر اوضاع نابسامان جامعه عرب پوشاند و از فقر جهالت رهانید.
وی افزود: پیامبر رحمت و مهربانی در سرزمینی به رسالت مبعوث شد که خونریزی، کشتار و برده‌داری و زنده‌به‌گور کردن دختران حرف اول جامعه آن روزگار بود و پیامبر اسلام با فتح قلبها توانست اوضاع این جامعه را تغییر دهد.
استاد اخلاق مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین به وضعیت امروز جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: با تلاش دشمنان، جاهلیت مدرن در زندگی‌های امروزی موج می‌زند متأسفانه شعارهایی در جامعه نظیر "فرزند کمتر زندگی بهتر" منجر به نسل‌کشی و سقط جنین شده و جامعه را با بحران جمعیت مواجه می‌سازد و با گذشت زمان، فرهنگ رفاه‌طلبی جایگزین فرهنگ قناعت و ساده‌زیستی می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی تصریح کرد: امروزه تنها سلاح در مقابل دشمن اطاعت از فرمان رهبری عمل به جهاد تببین است رسالت عظیم محمدی(صلی‌الله‌علیه‌و آله) که بسط و سیطره یافته است بر پایه تبلیغ و ترویج و نشر معارف اسلامی استوار است و این ماندگاری اسلام ناب محمدی(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در مقابل اسلام آمریکایی تنها با تبیین صحیح از چهره اسلام محقق می‌شود.
مدرس حوزه‌های علمیه وظیفه طلاب را خطیر و مهم دانست و اظهار داشت: امروزه بانوان طلبه علاوه بر درس و تبلیغ، تبیین و زمامداری امور جهان اسلام را بر عهده دارند و تبیین رسالت عظیم محمدی(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) جهادی والا و ولایی به شمار می‌رود.