کد مطلب: 120156 تعداد بازدید: ۶۰

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

مبنای فعالیت طلبه دایرمدار خدمت به امام زمان(عج) باشد

دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵:۳۴
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور در آیین طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: مبنای فعالیت طلبه دایرمدار خدمت به امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در آیین طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر که در سالن همایش این مجموعه برگزار شد، گفت: آدمی در مسیر تکامل خود با دو جریان هدایت و ضلالت روبرو بوده و می‌تواند در مسیری حرکت کند که به کمال خاص وجودی‌اش نائل شده یا در مسیر مخالف آن سیر کند.
وی افزود: عدم شناخت صحیح از خود، تمام هم و غم انسان را معطوف به تعلقات دنیوی می‌کند تا جایی که امور پوچ را کمال می‌پندارد و سرمایه گرانبهای عمر را در راه رسیدن به آن تباه می‌سازد.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه دنیاگرایی مانع هدایت است، اذعان داشت: قلبی كه با تمتعات نفسانی انس گرفته و شيفته امور دنيوی است، از هدایت الهی بی‌بهره بوده و نمی‌تواند با امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) ارتباط داشته باشد.
حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین واحدی طلبگی را مفتخرشدن به سربازی امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) دانست و افزود: طلبه بايد از ابتدای ورود در درس و تهذيب نفس جدى باشد و با علم و عمل خود لایق سربازی امام عصر و زینت آن حضرت شود.
معاون امور حوزه‌ها در این راستا تصریح کرد: در مقام طلبگی باید از همه فرصت‌ها برای خدمت به اسلام و مسلمین استفاده کرد زیرا سواد و موقعیت اجتماعی در صورتی برای طلبه موثر است که بتواند برای امام زمانش مفید باشد.