کد مطلب: 120155 تعداد بازدید: ۸۳

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

حل مشکل عقیدتی مردم از ارکان هویت طلبگی است

دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸:۴۹
معاون امور حوزه های علمیه خواهران کشور در همایش طلیعه حضور طلاب ورودی جدید مدارس علمیه خواهران استان اردبیل عنوان کرد: حل مشکل عقیدتی و شخصیتی مردم از ارکان هویت طلبگی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در همایش طلیعه حضور طلاب ورودی جدید مدارس علمیه خواهران اردبیل که در سالن شهید سلیمانی این مجموعه برگزار شد، گفت: فضای حوزه‌های علمیه، فضایی بسیار ارزشمند است که با دستگاه‌های دنیوی قابل قیمت‌گذاری نیست. یادگیری و عمل‌کردن و آموختن به دیگران آنقدر عظمتش بزرگ است که در وسعت تاریخ نمی‌گنجد.
وی تصریح کرد: کسی که جویای علم دین است قلب امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) متعلق به اوست. بانوی طلبه موفق کسی است که با تمام قوت به دنبال کسب علوم دینی بوده و حقیقت، معنویت، نورانیت و امید را در جان خود و جامعه مستقر کند.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور در این راستا اذعان داشت: برای ورود به حوزه علمیه مهر و امضا امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، استعداد الهی‌شدن و تحت تاثیردادن قلوب جهت مزین‌شدن به علوم توحیدی لازم است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی بیان داشت: هویت طلبگی از چهار رکن اصلی تشکیل شده که نخستین آن عالم‌شدن و عالم‌بودن با تولید علم و دانش بوده و دومین آن معنویات و اعتقادات صحیح که شخصیت ، رفتار و گفتار الهی داشته باشد.
این مقام مسئول، یادگیری دانش و مهارت جهت خدمت‌رسانی به دین و نجات انسانها و اینکه طلبه باید به جایی برسد که مشکل عقیدتی، اخلاقی و شخصیتی انسان‌ها را حل کند را سومین رکن از هویت طلبگی برشمرد و گفت: آخرین رکن از هویت طلبگی تیزبینی اجتماعی و سیاسی با ارتباط گیری با اجتماع و مدیریت دلها و مانع‌بودن از لغزش دیگران است که بایستی مورد توجه ویژه عزیزان قرار گیرد‌.