کد مطلب: 120089 تعداد بازدید: ۷۴

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

️برنامه‌ریزی برای اثرگستری مدارس علمیه خواهران در جامعه ضروری است

یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳:۰۱
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور در دیدار با مدیران و کادر مدارس علمیه خواهران استان اردبیل بیان کرد: برنامه‌ریزی با هدف اثرگستری مدارس علمیه خواهران برای تمدن‌سازی در عصر غیبت ضروری به‌نظر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نشست با مدیران و کادر مدارس علمیه خواهران استان اردبیل، با اشاره به اینکه طلاب یاری‌گران دین خدا هستند، گفت: بانوان طلبه باید با هدف اثرگذاری فردی و اجتماعی در جامعه مجهز به انظباط فقهی، التزام به آداب اسلامی و سلوک معنوی باشند.
وی در این راستا ادامه داد: حیات طلبگی متشکل از دو بخش دوران رشد و تحصیل و دوران خدمت‌رسانی و ثمردهی می‌باشد که مدیران و کادر مدارس بایستی  اهداف و برنامه‌ریزی لازم را در این زمینه داشته و از هر فرصتی برای تربیت و ثمردهی طلاب در جامعه بهره جویند.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور چهار مؤلفه را برای تربیت موفق طلاب مطرح کرد و افزود: تفقه و تحصیل موفق، مهذب‌بودن، کارآمدی برای خدمتگزاری به دین و بصیرت سیاسی و اجتماعی از مؤلفه‌هایی هستند که طلاب باید در دوران تحصیل برای اثرگستری و یاری‌گری دین خدا در تمدن‌سازی نوین آموزش ببینند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی اظهار داشت: رسیدن به دانش و پختگی علمی، داشتن سلوک اخلاقی و معنوی، مهار‌ت‌یافتن با توجه به استعداد و علاقه، ویژگی یک طلبه کامل و جامع است که تیم اجرایی مدارس رهبری این عرصه‌ها را برای رساندن طلاب به قله‌های موفقیت به عهده دارند.
معاون امور حوزه‌ها با اشاره به وظیفه سنگینی که عوامل اجرایی مدارس نسبت به تربیت طلاب در عرصه‌های مختلف دارند، بیان داشت: داشتن سعه صدر، برخورد کریمانه، خودسازی و تقوا از جمله ویژگی‌های اخلاقی بوده و هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت نیز به عنوان حرفه برای مدیران و کادر مدارس لازم و ضروری است که عزیزان بایستی دقت ویژه‌ای به آن داشته باشند.
این مقام مسؤول نقش کادر و مدیران مدارس را با هدف تمدن‌سازی، بسیار ارزشمند دانست و تصریح کرد: تولید فکر و برنامه‌ریزی برای اثرگستری مدارس علمیه خواهران در جامعه ضروری می‌باشد.