کد مطلب: 120056 تعداد بازدید: ۷۸

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

مردم نهادبودن حوزه‌های علمیه سبب استقرار تمدن توحیدی می‌شود

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲:۱۶
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور در نخستین اجلاسیه مؤسسین و هیأت امنا مدارس علمیه خواهران استان اردبیل گفت: مردم نهادبودن حوزه‌های علمیه سبب استقرار تمدن توحیدی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نخستین اجلاسیه مؤسسین و هیأت امنا مدارس علمیه خواهران استان اردبیل که در سالن شهید سلیمانی این مجموعه برگزار شد، گفت: لازمه‌ استقرار تمدن دینی و توحیدی، مردم نهادبودن پایگاه‌های فرهنگی و حوزه‌های علمیه است.
وی افزود: فاصله‌گرفتن حوزه‌های علمیه از مردم، موجب دین‌گریزی جامعه خواهد شد، چراکه عالمان جامعه محل رجوع و امینان مردم هستند و در حقیقت مردم به اعتبار علمای جامعه دیندار می‌شوند.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تاکید بر نقش مدارس علمیه در تمدن‌سازی نوین اسلامی، تصریح کرد: مدارس علمیه به‌عنوان کانون‌های پرورشی و تربیتی بایستی با تربیت خواص تأثیرگذار در جامعه، بسترساز استقرار و توسعه تمدن نوین اسلامی باشند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین واحدی در این راستا تصریح کرد: مدرسه‌محوری براساس مصالح و منافع مدارس علمیه و تربیت طلبه تراز انقلاب، رویکرد اساسی مدارس علمیه خواهران کشور است تا بتوانند با تکیه بر منابع انسانی دارای ایده‌های اثرگذار منشأ تحول باشند.
معاون امور حوزه‌ها در ادامه، سندنویسی و سندخوانی را راهبرد تحقق چشم‌انداز حوزه‌های علمیه خواهران برشمرد و اذعان داشت: در ساماندهی و برنامه‌ریزی چشم‌انداز حوزه‌های علمیه، اقتضائاتی ترسیم شده است که براساس آن مرجعیت علمی مبلغان خواهر در سطح بین المللی مورد انتظار است.