کد مطلب: 120055 تعداد بازدید: ۵۹

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

توسعه تمدن اسلامی از وظایف بانوان طلبه است

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸:۰۷
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تاکید بر جایگاه طلاب در مدنیت اسلامی گفت: توسعه تمدن اسلامی از وظایف انکارناپذیر خواهران طلبه است.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نشست با فعالان فرهنگی و پژوهشی مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام‌الله‌علیها) اردبیل گفت: براساس آموزه‌های دینی حفظ اصل دین بر عهده خداوند است اما توسعه و گسترش آن بر عهده‌ انسان‌هاست و این انسان‌ها هستند که با تلاش و توانشان باعث توسعه تمدن‌های دینی می‌شوند.
وی افزود: اصل انقلاب با مردم شروع شد و مردم جان و مال و عمرشان را تقدیم انقلاب کردند. امام پایه‌گذار انقلاب شد و در آن انقلاب، اسلام بروز و ظهور کرد.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تاکید بر جایگاه طلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: مخاطب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان هستند یعنی تمام افرادی که دارای توان و دانش لازم برای توسعه و گسترش تمدن اسلامی هستند مخاطب حضرت در ادامه راه انقلابند.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین واحدی در بخش دیگری از سخنانش دانش‌افزایی را امری ضروری دانست و افزود: مهارت‌افزایی و دانش‌افزایی برای تمدن‌سازی لازم است و طلاب باید مدام دنبال کارهایی باشند که باعث توسعه تمدن دینی و مقاوم‌سازی تمدن دینی می‌شود.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران تاکید کرد: در توسعه‌ تمدن، شبکه‌سازی و تلاش جمعی ارزشمند است و ایجاد شبکه خداباوران، خدامحوران و خدایاوران وظیفه طلاب در مسیر تمدن‌سازی نوین اسلامی است.