کد مطلب: 120052 تعداد بازدید: ۵۷

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

نهاهای حوزوی سند ارتقا مهارت‌ طلاب را تدوین کنند

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶:۲۶
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: نهادهای حوزوی سندی را برای ارتقاء مهارت طلاب تدوین کنند که به‌طور قطع اثرگستری آنها را دوچندان خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نشست با مدیر کل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اردبیل و رئیس نهاد نمایندگی‌های ولی فقیه در دانشگاه‌های استان که در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر نهادهای حوزوی با همکاری حوزه علمیه خواهران دوره‌های متفاوتی را برای ارتقاء دانش‌های مهارتی طلاب در حال تحصیل برگزار کنند به‌طور قطع موجبات اثرگذاری بیشتری در جامعه خواهد بود.
وی در این راستا ادامه داد: برگزاری دوره‌های مهارتی از سوی نهادهای حوزوی برای دانش‌آموختگان سطح دو حوزه علمیه خواهران متناسب با سلیقه و علاقه طلاب، لازم و امری ستودنی است اما بایستی هم به بانوان طلبه مهارت را آموزش بدهیم و هم بستر استفاده از مهارت را برای ایشان فراهم کنیم.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور، نشست مدیران استانی حوزه علمیه خواهران و مدیران نهادهای حوزوی در منطقه شمالغرب کشور را به‌صورت برخط(آنلاین) در قالب یک پیشنهاد مطرح کرد و گفت: این حرکت شایسته فتح‌البابی برای اجرای کارهای مختلف با همبستگی دو مجموعه خواهد شد. از نکات مثبت این نشست‌ها، انتقال نگاه‌های نو و جدید به استانهای دیگر و خود این گفت‌وگو یک جریان‌سازی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی اظهار داشت: بهره‌گیری از دانش‌های حوزوی در جامعه، در برخی موارد با چیزی که در میدان عمل با آن روبرو می‌شویم کمی متفاوت است بنابراین نهادهای حوزوی سندی را برای ارتقاء مهارت طلاب تدوین کنند که به‌طور قطع تعلیم مهارت به طلاب اثرگستری آنها را دوچندان خواهد کرد.
معاون امور حوزه‌ها با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع طلاب، گفت: نهادهای همسو با حوزه و مجموعه حوزه علمیه خواهران بایستی تدبیری بیاندیشند که قبل از مسؤولین کشور، فضاسازی لازم را برای اینکه طلاب جایگاه رسمی در مراکز تربیتی و غیره داشته باشند، انجام دهند.