کد مطلب: 119930 تعداد بازدید: ۶۳

استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(س) شهرستان نمین از اردبیل:

رفتار و منش بانوان طلبه تداعی‌گر صفات برجسته ائمه معصومین(ع) باشد

سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۵:۰۵
استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین در آیین گرامیداشت میلاد حضرت علی(علیه‌السلام) تاکید کرد: رفتار و کردار بانوان طلبه بایستی تداعی‌گر صفات برجسته ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عارف جعفرزاده در آیین گرامیداشت میلاد حضرت علی(علیه السلام) که به‌صورت برخط(آنلاین) در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) نمین برگزار شد، به تبیین مسئله ولایت پرداخت و بیان داشت: محبت و دوستی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) از لوازم پذیرش ولایت الهی است که سبب رسیدن به نقطه اوج تکامل انسانی می‌شود و با تمسک به آخرین زنجیره ولایت، انسان به رستگاری و خوشبختی در دنیا و آخرت می‌رسد.
وی افزود: برای پذیرش ولایت الهی و رستگاری انسانها، تنها اظهار محبت به ائمه معصومین(علیهم‌السلام) کفایت نمی‌کند بلکه تحقق محبت واقعی در تلاقی عمل و ایمان راستین و عدم توجه به القائات شیطانی است.
استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین تصریح کرد: محبت به اهل بیت(علیهم السلام) زمانی معیار و ملاک برای قبولی اعمال است که مکلف به انجام وظیفه در مقابل تکالیف الهی و انتظارات ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشیم بنابراین سنگین‌ترین وزنه محبت و ارادت به اهل بیت(علیهم‌السلام) پذیرش ولایت آنهاست.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفرزاده عزت و سربلندی شیعه را در  پایبندی به حریم ولایت الهی دانست و گفت: شیعه زمانی زینت و افتخار برای دین و انبیای الهی است که مایه سرافکندگی و خواری جامعه مسلمین نشود.
استاد مدرسه علمیه خواهران نمین بیان داشت: بانوان طلبه در همه شرایط موظف به انجام واجبات و ترک محرمات هستند به‌ویژه کردار و منش آنها باید تداعی‌‌کننده صفات برجسته ائمه و امامان بوده و زبانزد خاص و عام باشند.