کد مطلب: 119929 تعداد بازدید: ۷۶

معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی از اردبیل:

سیره حضرت علی(ع) الگویی برای افرادی که خواهان قدم‌گذاری در راه انسانیت هستند

سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۱:۲۹
معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی سیره حضرت علی(علیه‌السلام) را الگویی برای افرادی که خواهان قدم‌‌گذاری در راه انسانیت هستند، دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سمیه یوسفی در آیین گرامیداشت میلاد حضرت علی(علیه‌السلام) در محل مدرسه علمیه ولی‌عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی، آن حضرت را تربیت‌یافته مکتب رسول اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) و قرآن ناطق معرفی کرد و افزود: حقیقت قرآن در وجود امیر‌المومنین(علیه‌السلام) متبلور و نمایان شده بود از این‌رو بیان و تفسیر راستین کلام الهی را جز در خاندانی که وحی در خانه آنها و خطاب به آنها نازل شده است، نمی‌توان یافت.
وی ادامه داد: بعد از نبی مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اولین کسی که با حقیقت قرآن و شئون آن ارتباط علمی داشت حضرت علی علیه‌السلام بود. چراکه آن حضرت حقیقت قرآن را از منبع اصلی‌ آن، یعنی پیامبر(صلی‌الله‌و‌علیه‌و‌آله) دریافت کرده بود.
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی یکی از منابع علمی حضرت علی(علیه‌السلام) را قرآن کریم دانست و بیان داشت: آن حضرت چون از اسرار و رموز کلام الهی اطلاع کامل داشت و با شان نزول، ناسخ و منسوخ و غیره آشنا بود بنابراین احکام و قوانین دین و معارف اسلام را از عمق آن کتاب آسمانی استخراج و در اختیار مسلمانان قرار می‌داد.
خانم یوسفی بیان داشت: مولای متقیان بهترین الگو برای مردان جامعه ما هستند چراکه تمامی فضائل اخلاقی در ایشان جمع بوده و هر روز از زندگی پر برکتشان درس بزرگی برای افرادی که خواهان قدم‌گذاری در راه اسلام و انسانیت هستند می‌باشد.