کد مطلب: 119787 تعداد بازدید: ۶۵

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

شکل‌گیری هویت علمی و خودباوری کشور از برکات انقلاب اسلامی است

شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶:۱۴
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با بیان اینکه امروزه فعالیت نخبگان علمی در کشور از دستاوردهای بزرگ علمی انقلاب اسلامی هست، اظهار کرد: شکل‌گیری هویت علمی و خودباوری کشور از برکات انقلاب اسلامی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در نشست پژوهشی با مسئولین انجمن‌های دانش‌آموزی و نخبگان مدارس خلخال که به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در واحد حوزوی خواهران این شهرستان برگزار شد، در تبیین پیشرفت‌های کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خود‌باوری و اعتماد به نفس ملی و ارتقا جهش‌دار در مسائل علمی در منطقه و جهان، اوج قدرت علمی کشورمان در طول تاریخ بوده است و ما باید قدردان این برکت الهی باشیم.
وی در ادامه اظهار داشت: امروزه به برکت انقلاب اسلامی با افتخار می‌توان از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران سخن گفت بنابراین صدها کتاب و مقاله و کنفرانس در تشریح این دستاوردها باید برگزار شود تا بلکه موفق به بیان بخشی از دستاوردهای این انقلاب عظیم شد.
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) افزود: از جمله دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، به چالش کشیدن هیبت دروغین استکبار و ابرقدرت‌ها و نیز بیداری دنیای اسلام است که در جهت حفظ آرمان‌های آن باید از هیچ تلاشی دریغ نکرد تا ایجاد تمدن بزرگ اسلامی که ثمره انقلاب می‌باشد محقق شود.
خانم شاهنده در بخش دیگری از سخنانش به وظایف  دانش‌آموزان نخبه در راستای حرکت در مسیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: نخبگان علمی، به‌ویژه دانش‌آموزان جزو سرمایه‌های عظیم  و بی‌بدیل این انقلاب هستند که بایستی علاوه بر  شکر این نعمت و موهبت، در جهت پیشبرد اهداف انقلاب  و به اهتزاز در آمدن  پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در قله‌های علمی جهان گام‌های محکمی بردارند.
مدرس حوزه علمیه خواهران علم و اخلاق را دو رکن اساسی برای فتح قله‌های علمی جهان دانست و افزود: امروزه با شناخت ظرفیت‌ها، استعدادها و مزین‌شدن به آداب اسلامی و با سرلوحه قراردادن سبک زندگی  شهدای انقلاب و حفظ هویت اسلامی و ایرانی براحتی شعار " ما می‌توانیم " تعبیر می‌شود و ایران اسلامی با تلاش مجدانه جوانان و نخبگان همچنان در اوج خواهد ماند.
خانم شاهنده تصریح کرد: برای حفظ آرمان‌ها و ثبیت شعارهای انقلاب اسلامی، آشنایی و مطالعه تاریخ به‌ویژه تاریخ معاصر و تاریخ زمان رژیم منحوس پهلوی لازم و بلکه ضروری است چراکه مطالعه تاریخ پهلوی بسیاری از شبهه‌هایی که در فضای مجازی ذهن دانش‌آموزان و جوانان را درگیر می‌کند پاسخ می‌دهد و تردیدها را در مورد دستاوردهای  انقلاب اسلامی ایران به یقین تبدیل خواهد کرد.