کد مطلب: 119501 تعداد بازدید: ۶۶

نماینده ولی فقیه در سپاه استان اردبیل:

دشمنان اسلام سعی در تحقیر علما در نظر مردم دارند

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۲:۳۹
نماینده ولی فقیه در سپاه استان اردبیل با اشاره به اینکه عالمان دینی موجب هدایت بشر شده و زمینه زندگی سعادتمند را برای انسان‌ها فراهم می‌کنند، گفت: دشمنان اسلام سعی در تحقیر علما در نظر مردم دارند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میثم فیاضی در آیین گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر با محوریت " انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن، تحکیم بنیان خانواده " و بزرگداشت آیت‌الله صافی گلپایگانی(ره) که در محل سالن همایش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در دنیا به جای تمدن در توحش زندگی می‌کنند، گفت: عالمان دینی موجب هدایت بشر شده و زمینه زندگی سعادتمند را برای انسان‌ها فراهم می‌کنند بنابراین دشمنان سرسخت اسلام به دلیل اثرگذاری بالای علما در فرهنگ جامعه، به‌صورت مداوم و با بهره‌گیری از دانش‌های نوین سعی در تخریب و تحقیر آنها در نظر مردم دارند.
وی بیان داشت: مشکل دشمن شخص مقام معظم رهبری نبوده و بلکه نظام مقدس جمهوری اسلامی را هدف قرار داده‌اند بنابراین ملت شریف ایران بایستی توجه داشته باشند در صورتی که افراد متدین پا به عرصه سیاست نگذارند به‌‌طور حتم افراد بی‌ایمان زمام مملکت را در دست گرفته و به مردم مسلط خواهند شد.
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(علیه‌السلام) استان اردبیل شکل‌گیری داعش را براساس برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده توسط دشمنان اسلام دانست و اظهار داشت: دشمن از بی‌بصیرتی ملت عربستان، این منطقه را برای آغاز فجایع شجره خبیثه وهابی و داعش انتخاب کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین فیاضی افزود: مراجع عظام ما قشری بصیر و انقلابی هستند. قیام علیه نظام شاهنشاهی را مراجع به مردم متذکر شدند که یکی از آنها آیت‌الله صافی گلپایگانی(ره) بود. امروز در مقابل هجمه‌های گوناگون دشمنان، مراجع ما سینه سپر کرده و بیداری و بصیرت را در اذهان عمومی مورد تاکید قرار می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در سپاه استان اردبیل با بیان اینکه شهدای عزیز ما پرورش یافته علمای گرانقدر اسلام هستند، تصریح کرد: یک موعظه عالم از هزار عابد بهتر است. برای شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام مراجع و علما خیلی متقبل سختی و زحمت شده‌اند بنابراین مردم نباید با کوچک‌ترین فشار اقتصادی نسبت به علما بدبین شوند.
وی ادامه داد: تمام تلاش دشمنان بر ایستادگی در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی است امروزه دشمن از نبرد فیزیکی ناامید شده و جنگ "شناختی" را در دستور کار خود قرار داده است آنها بر روی طرح‌های استراتژیکی متمرکز شده و سعی در مقابله با طرح‌های برنامه‌ریزی شده ایران دارند غافل از اینکه اندیشه والای مردان متدین ایران است که به این کشور ابهت خاصی بخشیده است.