کد مطلب: 119050 تعداد بازدید: ۶۴

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

اوج عفت و پاکدامنی شمِّه‌ای از عبودیت حضرت زهرا(س) است

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴:۴۵
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با بیان اینکه زهرای مرضیه نمونه کامل عمل به قوانین الهی است، اظهار کرد: اوج عفت و پاکدامنی شمه‌ای از عبودیت حضرت زهرا(س) است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه نعمتی در نشست عفاف و حجاب که به مناسبت هفته زن در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد، در تبیین سیره‌ عبادی حضرت زهرا(سلام الله علیها) بیان داشت: آن حضرت در سایه عبودیت خداوند متعال به فتح رفیع‌ترین قله‌هاى تعالی و کمال نایل آمد.
وی افزود: عبودیت در وجود ملکوتی فاطمه زهرا(سلام الله علیها) به نحو اکمل تجلی یافته بود و فقط معطوف در عبادت نبود، بلکه این بانوی مکرم کل زندگی خود را براساس خواست خداوند تنظیم می‌کرد.
مدیر واحد حوزوی خواهران شهرستان مشگین‌شهر در ادامه با اشاره به رفتار عفیفانه زهرای مرضیه(سلام الله علیها) اذعان داشت: دخت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله) آئینه تمام نمای حجاب و عفاف اسلامی است و به تعبیر دیگر اوج عفت و پاکدامنی شمه‌ای از عبودیت آن حضرت می‌باشد.
خانم نعمتی با بر شماری مصادیق عفت، گستره‌ این صفت را فراتر از پوشش و حجاب دانست و گفت: عفاف در همه ابعاد گفتاری و کرداری و برای تمام اقشار به ویژه زنان جامعه ضروری است و نقش مهمی در سلامت جسمی و روانی جوامع دارد.
کارشناس دینی در این راستا تصریح کرد: تکلیف به عفت و حجاب در اسلام، به طور کامل حکیمانه وضع شده است و در حقیقت رفتار به دور از خودآرایی و خودنمایی، سبب آسایش و امنیت فرد و جامعه شده و مانع بسیاری از فتنه ها می‌شود.