کد مطلب: 118921 تعداد بازدید: ۹۰

مدیر حوزه علمیه برادران استان اردبیل:

امروز ذائقه دنیا به سمت عملگرایی رفته است

دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴:۴۸
مدیر حوزه علمیه برادران استان اردبیل با اشاره به اینکه امروزه ذائقه دنیا به سمت عمل‌گرایی سوق داده شده است، گفت: بانوان طلبه بایستی رفتار خود را اصلاح کرده و به باورهایشان جامه عمل بپوشانند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی نوروزی در آیین تکریم و معارفه مدیر مدرسه علمیه عالی الزهرا‍ ٕ(سلام‌الله‌علیها) اردبیل بیان داشت: ما در تفسیر و توضیح دین، دو روش داریم که روش نخست آن تفسیر متنی بوده و روش دوم تفسیر نفسی است. آن چیزی که طلاب در حوزه‌های علمیه به فراگیری آن پرداخته و ارتباط آیات به همدیگر را توضیح می‌دهند، روش تفسیر متنی است.
وی افزود: روش دوم تفسیر مطالب دینی، تفسیر نفسی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد به‌طوری‌که به جای تبیین آیات و روایات مربوط به معراج پیامبر، خود را در جایگاه نبی مکرم اسلام قرار داده و به مثابه او عروج کنیم چرا که درد جامعه امروزی را تفسیر نفسی حل می‌کند نه تفسیر متنی.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوروزی اظهار داشت: مدیر جدید مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل بایستی دقت ویژه‌ای در تربیت آینده طلاب خواهر داشته باشد به‌طوری‌که ابتدا خود طلبه و زندگی او عاری از هرگونه آسیب اجتماعی باشد و سپس رفتار دینی را به دیگران توصیه کند که این همان تفسیر نفسی است.
مدیر حوزه علمیه برادران استان اردبیل تصریح کرد: بانوان طلبه ‌طوری باید تربیت شوند که مسیر و تفسیر نفسی آنها بر تفسیر متنی از دین غلبه داشته باشد چراکه زمان فعلی جامعه، عصری خاص بوده و ذائقه دنیا به سمت عملگرایی رفته است بنابراین ابتدا باید رفتار خود را اصلاح کرده و سپس در جامعه نقش‌آفرینی کنیم‌.