کد مطلب: 118099 تعداد بازدید: ۹۴

معاون فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

الگویابی در سبک زندگی از خلقیات دیرین زنان مسلمان است

شنبه ۱۸ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵:۱۶
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به الگوگیری جامعه انسانی اشاره کرد و گفت: الگویابی در شیوه و سبک زندگی از خلقیات دیرین جامعه انسانی به‌ویژه بانوان مسلمان است.

 به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سارا جاهد در آیین سالروز شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به دستیابی جامعه ایرانی به هدف شرائع الهی گفت: جامعه ایرانی دریافت که اصلی‌ترین هدف شرائع الهی و کامل‌ترین آن یعنی اسلام، انسان‌سازی بوده و این امر با تأمین سعادت فردی و امنیت اجتماعی در پرتو شریعت حاصل می‌شود.
وی حضرت زهرا(علیهاسلام) را الگوی زنان مسلمان در سبک زندگی دینی دانست و بیان داشت: دریافت الگوهای مناسب در سبک زندگی اسلامی در ابعاد مختلف تربیتی، اجتماعی، رفتار فردی و بازتاب‌های مختلف آن با بررسی برهه‌های مختلف زندگی حضرت زهرا(سلام‌للله‌علیها) به دست می‌آید.
معاون فرهنگی واحد حوزوی ثامن‌الحجج(علیه‌اللسلام) شهرستان پارس‌آباد، فعالیت‌های مهم و بارز آن بانوی بزرگ را برشمرد و افزود: آگاهی‌دادن و روشنگری که به تصریح خود آن بزرگوار بایستی بیان شود، جهت انتظام جامعه و تأمین سعادت فردی و امنیت اجتماعی لازم و ضروری بود.
خانم جاهد ادامه داد: حضرت صدیقه کبری( سلام الله علیها) بزرگ ترین حامی و اصلی ترین مدافع و پشتیبان حریم ولایت الهی بود. به همین جهت در کلیه قضایای مربوط به وقایع جانسوز بعد از رحلت پدر گرامیشان، در کنار حضرت علی (علیه السلام) باقی ماند .
مبلغ حوزه علمیه خواهران اظهار داشت؛ اگر زنان آرامش خانواده را در زندگی ایجاد نمایند، از حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) الگو گرفته و کاری در مسیر اهل بیت‌(علیه‌سلام) انجام داده‌اند.