کد مطلب: 118093 تعداد بازدید: ۱۰۲

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

سبک زندگی فاطمی چراغ راه جامعه اسلامی است

شنبه ۱۸ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰:۵۰
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به آموزه‌های حیات طیبه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: سبک زندگی فاطمی چراغ راه جامعه اسلامی و خانواده‌های مسلمانان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم اطلس وهابزاده در آیین سوگواری ایام شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، گفت: زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) به ویژه حیات طیبه بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)، سراسر درس و آموزه‌هایی است که بررسی و نگاه به‌ آن می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل روز جامعه و خانواده‌ها باشد.
وی سراسر زندگی صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) را دارای ابعاد مختلفی دانست و اظهار داشت: سبک زندگی فاطمی دارای ابعاد مختلف عبادی، تربیتی و اخلاقی است و امروز خانواده‌ها و به ویژه بانوان با تمسک به این مشی، می‌توانند در حوزه تربیت فرزند، شوهرداری، اخلاق‌ و سایر ابعاد زندگی در مسیر درست و انسان‌ساز حرکت کنند.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به اینکه زهرای مرضیه(سلام‌الله‌علیها) همواره تلاش می‌کرد تا خانه کانون محبت صفا و صمیمت باشد، گفت: ایشان در مقابل سختی‌ها و کمبودهایی که در زندگی مشترک ممکن بود متوجه اعضای خانواده باشد، صبر و تحمل داشت و با درایت خاصی به حل مشکلات می‌پرداخت.
خانم وهاب‌زاده افزود: توجه به سبک زندگی فاطمی می‌تواند چراغ راهی برای هدایت جامعه و مسلمانان باشد چراکه عملیاتی‌کردن سبک فاطمی در زندگی نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.