کد مطلب: 118078 تعداد بازدید: ۷۰

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

غفلت از سواد رسانه ای مبلّغ را به بستری خطرآفرین هدایت خواهد کرد

شنبه ۱۸ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵:۲۰
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اردبیل فضای مجازی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: غفلت از داشتن سواد رسانه ای مبلّغ را به بستری خطرآفرین هدایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در برنامه بازدید از مدرسه علمیه ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) شهرستان گرمی، حضرت زهرا(سلام الله علیها ) را بهترین الگو برای زنان و مردان تمام عصرها دانست و گفت: عبادت،اطاعت، تقوا، دفاع از حریم ولایت، خضوع و سیره و سبک حضرت زهرا(سلام الله علیها) قابل مقایسه با عمل هیچ فردی نیست چراکه آن حضرت در تمام لحظات زندگی، خود را محتاج محض خدای متعال می دید و همیشه زندگی توأم با رنگ و بوی الهی داشت.
وی با بیان اینکه دوستداران زهرای اطهر(سلام الله علیها) باید سیره و سبک زهرایی پیشه کنند، بیان داشت: ما باید اعمال و رفتارهایمان را که سبب خشنودی آن بانوی عزیز می شود تقویت کنیم و در مقابل از کردارهای ناشایست و دور از شأن آن حضرت بپرهیزیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل مسیر طلبگی را مسیر ائمه(علیهم السلام) معرفی کرد و افزود: با اعتقاد به اینکه ائمه معصومین(علیهم السلام) خاص ترین بندگان خداوند متعال بودند در مسیرشان قدم گذاشته ایم اما اعتقاد خالی کافی نبوده و باید با معرفت به این امر، در پاسخگویی به شبهه های مختلف دچار سستی و ناتوانی نشویم.
خانم جهانی اظهار داشت: تمام ابعاد و شئونات طلبگی جزئی از رسالت های یک طلبه خواهر است بنابراین عمل توأم با تقوا ما را در انجام فعالیت های اجتماعی، تاثیر گذار و موفق خواهد کرد. طلبه همان کار انبیاء و معصومین(علیهم السلام) را انجام می دهد و در این مسیر نباید از توهین و تحقیر انسان های غافل ناراحت شود.
مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: طلبه خواهر در کنار تقویت ویژگی عبد و بنده بودن، بایستی با مجهزبودن به سلاح علم، خود را در برابر هجمه ها و شبهه های دشمنان تقویت کند تا براحتی توطئه های شوم آنها را نقش بر آب کند.
وی فضای مجازی را بسیار حائز اهمیت برای بانوان طلبه تلقی کرد و گفت: امروزه فضای مجازی ظرفیت عظیمی برای امر تبلیغ است اما غفلت از داشتن سواد رسانه ای به طور حتم آسیب های مخربی برای مبلّغ داشته و او را به بستری خطرآفرین هدایت خواهد کرد بنابراین امروزه داشتن سواد رسانه ای نه تنها لازم بلکه امری ضروری است.