کد مطلب: 118038 تعداد بازدید: ۸۷

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در مجلس یادبود بانو سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی:

بانو مجتهد نجفی مصداق صریح بینش فاطمی بود

جمعه ۱۷ دى ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹:۱۸
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در تبیین شخصیت علمی و دینی عالمه فرهیخته بانو سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی گفت: ایشان مصداق صریح بینش فاطمی بودند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده در مجلس یادبود بانو سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی که در محل سالن شهید سلیمانی مدرسه علمیه الزهراء (سلام الله علیها) اردبیل برگزار شد گفت: علم و ایمان توأم و عدم راحت طلبی از ویژگی‌های بارز مرحومه بوده و طلاب بایستی این سبک و منش را الگو و چراغ راه خود قرار دهند.
وی بیان داشت: تألیفات و پژوهش های قرآنی مبرهن، محکم و مبسوط  بانوی فاضله در جهت اعتلای سبک زندگی اسلامی و فرهنگ ناب اهل بیت(علیهم السلام) بود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در تبیین رسالت طلبگی بانوی صالحه و انقلابی در شرایط فعلی جامعه تصریح کرد: بانو مجتهد نجفی علاوه بر تحقیقات دینی، عالمه بروز و آشنا به مسائل و دغدغه های سایر علوم بود، چنانچه پژوهش های زیست محیطی وی، با موضوع " کاشت درختان مثمر" با تکیه بر آیات الهی و استناد به سیره معصومین(علیهم السلام) می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین ستوده با بیان ینکه مجلس یادبود بانو مجتهد نجفی مقارن با سالگرد شهادت دخت نبی مکرم اسلام شده، اذعان داشت: اسوه و الگو بودن حضرت زهرا(سلام الله علیها) در کلام حضرت بقیه الله الاعظم(روحی و ارواحنا له الفدا) بدین معنا است که عصاره تمامی صفات معصومین(علیهم السلام) در دخت نبی مکرم اسلام جمع شده است.
وی در تبیین و تشریح تاثیرگذاری حضور طلاب خواهر در  مجامع عمومی افزود: مبلغان دین در تحلیل وقایع، مقتضای حال مخاطب را در نظر بگیرند و برای عامه مردم با بیانی رسا و ساده به تبیین سبک زندگی بپردازند و برای خواص از استدلال های علمی استفاده کنند.