کد مطلب: 118036 تعداد بازدید: ۵۸

مدرس سطوح عالی حوزه های علمیه:

زنده ماندن اسلام مدیون جان‌نثاری زهرای اطهر است

جمعه ۱۷ دى ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳:۵۵
مدرس سطوح عالی حوزه های علمیه گفت: تاریخ نشان داده‌ است زنده ماندن اسلام و تداوم جانشینی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در ائمه اطهار(علیهم‌السلام) مدیون جان‌نثاری زهرای اطهر است.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسین موسوی در نشست حضوری و برخط(آنلاین) مدرسه علمیه عالی الزهرا (سلام‌الله‌علیها) اردبیل که به‌ مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد، گفت: در مسیر هدایت انسان، خداوند متعال همه انبیای خود را یاری کرده‌ و همه ابزارها و امکانات را مسخر پیامبران خود ساخته است تا مردم در مسیر حق قرار گیرند.
 وی با اشاره به نمونه‌های تاریخی امدادهای غیبی الهی به انبیا(علیهم السلام) افزود: امدادهای غیبی و نصرت الهی فقط برای انبیای الهی نیست بلکه هر کسی که بخواهد مردم را به سوی حق دعوت کند در اختیار او قرار داده و نمونه آن در انقلاب اسلامی ایران کاملاً مشهود است.
مدرس سطوح عالی حوزه های علمیه بیان داشت: وقتی پیامبر( صلی الله علیه و آله) برای نبوت اسلام برگزیده شد از همه جهت تحت فشار بود و رومی‌ها و قریشی‌ها و امپراطوری ایران و غیره پیامبر را در تنگنا قرار داده بودند در چنین بستری پیامبر با امدادهای غیبی الهی توانست پیروز شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی در رابطه با دلیل خلقت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: خلقت این بانوی بزرگ در شرایط سخت رسالت به طور قطع جایگاه فرزندی نبود بلکه خداوند حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را برای یاری و نصرت پیامبر خلق کرده ‌است.
استاد اخلاق حوزه های علمیه تاکید کرد: تسلی قلب پیامبر و حمایت‌های حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) از پدر در موقعیت‌های مختلف از جمله در جریان مباهله و غیره، همه نشان از یاری پیامبر توسط صدیقه کبری(سلام الله علیها) دارد.
وی تصریح کرد: تاریخ نشان داده ‌است زنده ماندن اسلام و تداوم جانشینی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در ائمه اطهار(علیهم‌السلام) مدیون جان‌نثاری زهرای اطهر است و مصلحت خداوند بر این بوده که به وسیله زهرای اطهر(سلام الله علیها) پیامبر را یاری رساند و اسلام را زنده نگه دارد.