کد مطلب: 118033 تعداد بازدید: ۷۳

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

کنش های اجتماعی زن در دفاع از حق یک الگوی شاخص است

جمعه ۱۷ دى ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰:۵۵
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال در آیین سوگواری شهادت صدیقه کبری(سلام الله علیها) مطرح کرد: کنش های اجتماعی زن در دفاع از حق و حقیقت یک الگوی شاخص است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم رقیه یوسفی در آیین سوگواری شهادت صدیقه کبری(سلام الله علیها) که در مدرسه علمیه الزهراء (سلام‌الله‌علیها) خلخال برگزار شد، گفت: حضرت زهرا(سلام الله علیها) در دفاع از حریم ولایت و احقاق حق، نشان می دهد که اسلام نه تنها با کنش های اجتماعی زن در دفاع از حق و حقیقت مخالف نیست،بلکه اساسا چنین الگوهایی را الگوی شاخص و تراز زن می داند.
وی افزود: حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) وظیفه اجتماعی خود را فراموش نکرد و همواره در سختی ها همراه و ياور رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بود. سرکشی از خانواده های شهدا، پرستاری از مجروحین و رسیدگی به جراحت زخمی ها و حضور بر بالین والدین شهدا از جمله فعالیت های اجتماعی این بانوی بزرگ اسلام در سریه ها و جنگ های صدر اسلام بود.
مدرس واحد حوزوی خواهران شهرستان خلخال با تاکید بر بُعد سیاسی آن حضرت اذعان داشت: حضور حضرت زهرا(سلام الله علیها) در تاریخ سیاسی اسلام انکارناپذیر است. ایشان یکی از بسترهای فعالیت سیاسی در عصر خودش را رقم زد که در آن مقطع تاریخی به روشنی صفحه اختصاصی از فعالیت سیاسی ایجاد کرد.
خانم یوسفی تصریح کرد: دخت نبی مکرم اسلام به بهای مضروب شدن خود،از دست دادن فرزند در راهشان و در نهایت شهادت،حقیقت ولایت اهل بیت(علیهم السلام) را بر همه تاریخ آشکار کردند و موجب بقای امامت و حقیقت ائمه اطهار(علیهم السلام) شدند.
 معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال با تاکید بر الگوگیری بانوان از زندگانی بانوی دوعالم، اظهار داشت: ایثار، زهد و ساده زیستی، عبادت و معنویت ایشان در سبک زندگیشان از ویژگی های فردی زهرای مرضیه(سلام الله علیها) می باشد که همواره در کتاب های تاریخی نقل شده است.