کد مطلب: 118032 تعداد بازدید: ۷۲

موسس مدرسه علميه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

سیره‌ فاطمی قابل جریان‌سازی برای همه انسان‌هاست

جمعه ۱۷ دى ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲:۰۹
موسس مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با تاکید بر فرهنگ‌سازی سیره‌ حضرت زهرا(سلام الله علیها) اظهار کرد: سیره‌ فاطمی قابل جریان سازی برای همه انسان‌ها به ویژه بانوان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمين رضا باوقار درآیین عزاداری شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) که در مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌عليها) مشگین‌شهر برگزار شد، در تبیین ویژگی‌های شخصیتی حضرت زهرا(سلام الله علیها) اظهار کرد: سیره‌ این حضرت به عنوان بانوی تراز اول آفرینش اسوه‌ حسنه بوده و از زوایای مختلف اعتقادی، اخلاقی و عملی فضائل ایشان را آشکار می‌سازد.
وی افزود: سیرهه حضرت فاطمه (سلام‌الله‌علیهم) به جهت انتساب به پیامبراکرم(ص) و تربیت در خانه نبوت، همسر امامت و مادر حسنین(علیهم السلام)
هیچ گونه تناقضی با سیره نبوی و ائمه اطهار ندارد.
موسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر در تبیین جنبه های اخلاقی بانوی بزرگ اسلام بیان داشت: رفتار فردی و اجتماعی آن حضرت از جمله احترام و محبت کلامی و عملی در خانواده، حیا و عفت، مرجعیت علمی و مذهبی، ولایت مداری و متصف بودن به کمالات انسانی از نمایه های منحصر به فرد مکتب فاطمی است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین باوقار تصریح کرد: برخلاف آنچه امروز در دنیای مدرنیته براساس اصل لذت گرایی فرهنگ سازی می شود، سیره فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در مناسبت های مختلف از جمله در تربیت نسل شیعه و صبر و فداکاری در شدائد کامل ترین راهنمای بشریت است.
امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر با تاکید بر جهانی‌سازی‌ مکتب فاطمی اذعان داشت:
فرهنگ‌سازی سیره صدیقه کبری(سلام الله علیها) از اصولی است که در الگوسازی از این بانوی مکرم بایستی مورد توجه قرار گیرد، چراکه مکتب فاطمی قابل جریان سازی برای همه انسان‌ها به ویژه بانوان است.