کد مطلب: 11679 تعداد بازدید: ۳۳۱

مراسم شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱:۱۹
همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه ی کبری فاطمه ی زهرا سلام الله علیها ، مراسمی به همت معاونت فرهنگی مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر( عج ) در تاریخ 24/12/92 با حضور اساتید و طلاب این مدرسه و با سخنرانی سرکار خانم یوسفی استاد حوزه برگزار گردید.
به  گزارش معاون فرهنگی مدرسه خانم شهبازی ، سخنران این مراسم با تبیین مواضع غربی ها مبنی بر تنزیل و تضعیف مقام والای زن در حد یک وسیله و ابزار تبلیغاتی ، اذعان داشت که زن باید از زن بودن خود به طور جدی دفاع نماید و جریان های تخریب موقعیت و شخصیتش را شناسایی کرده ، با آن ها مبارزه کند تا بتواند ارزش وجودی اش را در جوامع به تثبیت و تأیید برساند ، چرا که الگویی بی نظیر چون حضرت زهرا سلام الله علیها در اختیار دارد.
ایشان با اشاره به نقش آن بانوی بزرگوار در زنده ماندن اسلام تصریح کردند که آن حضرت حتی در جریان های سیاسی نیز همراه پدرش بود اما نه برای تبلیغ و استفاده ی سوئی که امروزه عده ای از مقام زن می برند بلکه برای تبلیغ و ترویج دین اسلام.
ایشان افزودند که با تایید آیات و روایات ارزش هر انسانی را نوع پوشش او تعیین می کند لذا زنان غربی و کسانی که با تقلید کورکورانه از آن ها ، ارزش واقعی خود را از دست می دهند ایمانشان به اندازه ی ضخامت لباس شان بوده که قدرت صیانت از آن ها را نداشته است.
خانم یوسفی در پایان سخنرانی با ذکر مصائب وارد بر حضرت زهرا سلام الله علیها ، دشمنان واقعی اهل بیت علیهم السلام را همان هایی دانستند که نفاق و کوردلی شان مانع از درک حقیقت ایمان می شد و در نتیجه کمر به شهادت تک تک اهل بیت علیهم السلام بستند.
این مراسم با قرائت زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها توسط یکی از طلاب به پایان رسید.