کد مطلب: 116549 تعداد بازدید: ۴۶

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

نوع تربیت خانوادگی رفتارهای آینده فرزند را جهت‌دهی می‌کند

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵:۱۵
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر در تبیین مسئولیت والدین نسبت به تربیت دینی کودکان اظهار کرد: نوع تربیت خانوادگی رفتارهای آینده فرزند را جهت‌دهی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه نعمتی در آیین باستانی یلدا در جمع اولیای نوآموزان مرکز پیش‌دبستانی نونهالان اهل بیت(علیهم‌السلام) وابسته به مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر گفت: پرورش مذهبی فرزندان باید از خانواده شروع شود زیرا اگر کودک در خانواده‌ای رشد کند که به مسائل دینی اهتمام دارند، به‌طور قطع شخصیت او نیز بر مبنای آموزه‌های دینی شکل می‌گیرد.
وی افزود: تربیت خانوادگی بیش از هر تربیت دیگری از دوام و استمرار برخوردار است و کودک بر همین اساس تمامی رفتارها و روابط خود را در آینده جهت‌دهی می‌کند.
مدیر واحد حوزوی خواهران شهرستان مشگین‌شهر با تاکید بر سالم‌سازی محیط رشد فرزندان اذعان داشت: پرورش فرزندان صالح بدون بسترسازی فضای سالم و مناسب میسر نمی‌شود و در حقیقت کودکانی که در محیط‌های سالم تربیت شوند دارای ایمانی قوی و اراده‌ای استوار خواهند شد.
خانم نعمتی با استناد به روایات، لقمه حرام و شبهه‌ناک را علت بسیاری از ناهنجاری‌ها دانست و تصریح کرد: استفاده مادر از غذاهای حلال و پاکیزه نقش به‌سزایی در تربیت و هدایت فرزندان دارد.