کد مطلب: 11623 تعداد بازدید: ۳۷۳

مراسم ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها

شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۶:۳۸
به همت معاونت فرهنگی مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی ، مراسمی به مناسبت ولادت حضرت زینب سلام الله علیهابا سخنرانی مدیر محترم حوزه ی علمیه سرکار خانم حکیمه نوری و با شرکت اساتید و طلاب مدرسه در تاریخ 15/12/92برگزار گردید.
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه سرکار خانم شهبازی ، خانم نوری در این مراسم بیان کردند: حضرت زینب سلام الله علیهاانسانی فوق العاده و دارای عقل و درایت بود که با معرفت و شناختش از خدا ، پدرشان حضرت علی علیه السلام را به تعجب وا می داشت.حضرت زینب سلام الله علیهاآن چنان عفت و وقار داشت که حتی نزدیک ترین همسایه اش صدای او را نشنیده بود و در طول زندگی اش ، نوافل را ترک نکرد ، حتی در مسیر شام ؛ در سخت ترین دوران اسارت ، سجاده اش را کنار نگذاشت و آنی از یاد خدا غافل نماند.
او عالمه ی غیر معلّمه و فهیمه ی غیر مفهمه بود ، او در عصمت و حیا به مادرش فاطمه زهرا سلام الله علیها، در وقار و متانت به حضرت خدیجه سلام الله علیها، در حلم و بردباری به برادرش امام حسن علیه السلام، در شجاعت و ستیز با دشمن به امام حسین علیه السلامو در علم و فصاحت و بلاغت به پدر بزرگوارشان امیر المومنین علی علیه السلامشبیه بودند و هنگام سخنرانی همچون پدرشان سخن می گفتند.
ایشان کوه صبر و مقاومت بودند که با این ویژگی ، تمام مشکلات و خطرهای عظیمی را که دشمن برای اسیران کربلا به بار آورده بود خنثی کرده و رسالت الهی و مسئولیت سنگینی را که بر دوش داشت به نحوی به پایان رساند که باعث شگفتی و تعجب دوست و دشمن گردید.
در پایان مراسم ، جوایز برترین های مرحله ی مدرسه ای مسابقات قرآنی  و همچنین جوایز دل نوشته های طلاب و مسابقات تنیس دهه ی فجر به طلاب برتر اهدا گردیده و از ایشان پذیرایی شد.