کد مطلب: 116174 تعداد بازدید: ۷۲

امام جمعه شهرستان خلخال از اردبیل:

امروزه تبلیغ دین در جامعه جهاد فرهنگی است

شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸:۴۸
امام جمعه شهرستان خلخال با بیان اینکه بانوان طلبه نقش مهمی در تبلیغ دین در ابعاد مختلف دارند، گفت: امروزه تبلیغ دین در جامعه جهاد فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین کریم اسدی در نشست‌ اخلاقی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، با اشاره به تفسير آيه ۵۲ سوره فرقان گفت: جهاد کبیر یعنی تبعیت‌نکردن از کافر در همه عرصه‌هایی که مفاهیم دینی تضعیف می‌شود و باید با جهاد کبیر به‌وسیله قرآن و مفاهیم آن با دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان مقابله کرد.
وی اظهار داشت: همان‌گونه که باید از مرز سرزمینی در عرصه نظامی در مقابل حمله‌های دشمن به مراقبت و حفاظت پرداخت، در عرصه فرهنگی نیز باید با برنامه‌های معاندین که هدفشان تضعیف باورها و اندیشه‌های ناب اسلامی و تهی‌کردن مناسک دینی از نظر محتوا و عمق حقیقی می‌باشد مبارزه کرد.
امام جمعه شهرستان خلخال با بیان اینکه حضور طلاب در عرصه جهاد کبیر و در خط مقدم ضروری است، تصریح کرد: بانوان مبلّغ باید با جهاد علمی و پاسخگویی به سوال‌ها و شبهه‌های مردم در عرصه‌های فرهنگی و دینی به حفاظت از ارزش‌های دینی پرداخته و در این زمینه بایستی توانا، عالم و عامل باشند تا سخنانشان اثرگذار و نتیجه بخش باشد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین اسدی بیان داشت: یکی از محورهای اصلی معارف قرآن، حفظ امت مسلمان و افکار و عقاید آنان در مقابله با نقشه‌های استکبار می‌باشد که در حال حاضر جهاد علمی و فرهنگی که مهم‌ترین رسالت حوزه‌های علمیه است در این عرصه بسیار ضروری به‌نظر می‌رسد.
استاد اخلاق حوزه‌های علمیه، جهاد کبیر در عرصه‌های فرهنگی، علمی و اقتصادی را ضروری دانست و افزود: دشمن به خوبی می‌داند كه عدم تبعيت از برنامه‌هایشان و داشتن روحیه استکبارستیزی امت مسلمین، مرهون تعالیم دینی و الهی می‌باشد و در این راستا برای از بین‌بردن باورها و رفتارهای دینی از هیچ تلاشی دريغ نمی‌کند.