کد مطلب: 115567 تعداد بازدید: ۹۰

معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی از اردبیل:

حضرت زینب(س) پیام عاشوراییان را با صلابت به گوش همگان رساند

جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲:۱۱
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی به الگوبودن زینب کبری(علیهاسلام) اشاره کرد و گفت: آن بانوی بزرگ اسلام پیام عاشوراییان را با اقتدار و صلابت به گوش همگان رساند.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سمیه یوسفی در آیین گرامیداشت میلاد حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) با اشاره به نقش مهم آن حضرت در واقعه کربلا گفت: زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) نه تنها پرستار زخمی‌ها و اسرای کربلا تا شام بود بلکه از نهضت قیام امام حسین(علیه‌السلام) هم به خوبی محافظت کرد.
وی به الگوبودن حضرت زینب(علیهاسلام) اشاره کرد و بیان داشت: آن بانوی بزرگ اسلام، علیرغم اینکه با دلخراش‌ترین صحنه‌ها روبرو شد اما در هر فرصتی پیام عاشوراییان را با اقتدار و صلابت به گوش همگان رساند.
معاون فرهنگی واحد حوزوی ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی نقش حماسی عقیله بنی‌هاشم(سلام‌الله‌علیها) را در عاشورا و بعد از آن صابرانه دانست و افزود: آن بانوی مدبر رنج‌آورترین و دردناکترین لحظات را دید و سنگینی آن را به تنهایی بر دوش کشید اما با این حادثه برخوردی الهی کرد. 
خانم یوسفی ادامه داد: این بانوی بزرگوار در واقعه کربلا در راستای اهداف مقدس برادر بزرگوارش امام حسین(علیه‌السلام)، همگام با او به مقابله با ستم حاکمان و جهل مردم آن زمان برخاست به‌طوری‌که فصاحت، بلاغت و شیوایی کلام و سخنانش در مجلس ابن‌زیاد و کاخ یزید، در افشای ظلم و ستم بنی‌امیه و اثبات رسالت و مظلومیت خاندان رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) تاثیر بسزایی داشت. 
مدرس حوزه علمیه خواهران اظهار داشت؛ در ایران اسلامی سالروز ولادت حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) به‌عنوان روز پرستار گرامی داشته می‌شود بنابراین پرستاران ما نیز باید به تاسی از آن حضرت ارزش‌های اسلام را پرستاری کرده و مانند این بانوی باغیرت حافظ نهضت اسلام و انقلاب باشند.