کد مطلب: 115545 تعداد بازدید: ۱۰۲

مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

طلاب خواهر به‌منظور حفظ آرمان‌های شهدا در مسیر حضرت زینب(س) حرکت کنند

جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶:۱۸
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با تاکید بر الگوگیری بانوان از حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) گفت: برای حفظ آرمان‌های شهدا، بانوان حوزوی باید در مسیر حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) حرکت کنند.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زینب دیندار در آیین گرامیداشت میلاد حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) به تبیین شخصیت آن حضرت پرداخت و گفت: زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) دارای زیباترین نام و القابی است که هر کدام نشانگر گوشه‌ای از شخصیت ملکوتی آن بانوی عزیز می‌باشد.
وی افزود: عقیله بنی‌هاشم(سلام‌الله‌علیها) مصداق آیاتی است که خداوند متعال درباره هجرت، صبر و استقامت نازل کرده، به‌گونه‌ای که ایشان بازماندگان قافله امام حسین(علیه‌السلام) را در بحرانی‌ترین شرایط خوف و خطر در کنار امام سجاد(علیه‌السلام) به بهترین شکل ممکن رهبری کردند.
مدیر مدرسه علمیه ثام‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با اشاره به الگوی تربیتی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)گفت: آن حضرت در دامن پاک‌ترين و با ايمان‌ترين انسان‌ها پرورش یافت و معارف الهی را آموخت و با تقويت ايمان خود، همواره در مسیر اهداف مقدس خويش ثابت قدم ماند.
خانم دیندار با تاکید بر اینکه زنان بایستی از سبک رفتاری حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) درس بگیرند، بیان داشت: این بانوی رشید اسلام از دين و ارزش‌های الهی دفاع کرد و در اين راه از جان و مال و فرزندان و عزيزان خود گذشت بنابراین بانوان طلبه بایستی به‌منظور حفظ ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های شهدا، در مسیر حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) حرکت کنند.
مدرس واحد حوزوی خواهران شهرستان پارس‌آباد گفت: زینب کبرى‏(علیها‌سلام) شخصیت شایسته‌اى بود که درس ادب را در مکتب امامت آموخت و سیره و سبک حضرت علی(علیه‌السلام) و صدیقه‌کبری(سلام‌الله‌علیها) را از اعماق وجود پذیرفت و در تمام مراحل زندگی خود به نحو احسن پیاده کرد.