کد مطلب: 115529 تعداد بازدید: ۷۸

موسس مدرسه علميه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

خواهران طلبه ملزم به رعايت ادب نسبت به شعائر اسلامی هستند

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸:۲۶
موسس مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر تصریح کرد: بانوان طلبه ملزم به رعايت ادب نسبت به انبيا و اولیای دين و همچنين در برابر شعائر اسلامی هستند.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمين رضا باوقار در نشست اخلاقی با طلاب مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌عليها) مشگین‌شهر، ادب را قيمتی‌ترين سرمايه‌ حيات آدمی دانست و گفت: ادب هيئت زيبا و پسنديده‌ای است و در شريعت اسلامی و سیره معصومین(علیهم‌السلام) از جايگاه ويژه‌ای برخوردار می‌باشد.
وی افزود: ادب سبب آراستگی روح انسان شده و رعايت آداب در هر يک از مراحل زندگی، آدمی را به‌سوی سعادت و کمال رهنمون می‌سازد.
موسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با اشاره به شاخصه‌های ادب در زندگی اذعان داشت: بزرگترین شاخصه از ادب، تجلی این صفت در مقابل خداوند است و در حقیقت ادب در برابر پروردگار متعال اوج اخلاق عملی و دینی بنده است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین باوقار در این راستا تصریح کرد: رعايت ادب نسبت به انبيا و اولیای دين، اساتيد و همچنين نسبت به شعائر اسلامی، از اساسی‌ترين مواردی است که طالب حقيقت بايد خود را ملزم به رعايت آن کند.