کد مطلب: 115525 تعداد بازدید: ۹۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

رسالت طلبه علم‌آموزی با هدف خدمت به مردم باشد

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴:۰۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر مورد تاکید قرار داد: رسالت طلبه علم‌آموزی با هدف خدمت به مردم باشد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با طلاب مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر، با اشاره به اهمیت علم‌آموزی در حوزه‌های علمیه گفت: خواهران حوزوی باید با جدیت و عزم راسخ به تحصیل علوم دینی در مدارس علمیه بپردازند.
وی افزود: هدف طلبه از تحصیل علم نباید کسب مدرک و یا اهداف مادی باشد بلکه علم‌آموزی با هدف هدایت و خدمت به مردم، بایستی به‌عنوان مهم‌ترین رسالت مورد توجه ویژه بانوان طلبه قرار گیرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با تاکید بر لزوم بهره‌گیری طلاب از توان علمی و آموزه‌های تربیتی اذعان داشت: پیشرفت حوزه‌های علمیه خواهران در گرو همراهی علم و عمل است و تحصیل و تبلیغ اگر با نیت و انگیزه الهی قرین نباشد ثمری جز خسران نخواهد داشت.
خانم جهانی در تبیین ابعاد شخصیتی طلبه موفق اظهار داشت: طلبه‌ای موفق است که رشد همه‌جانبه و همسو با آموخته‌های خود داشته و شئونات طلبگی در رفتار و کردار او بروز و ظهور یابد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در این راستا تصریح کرد: فضائل اخلاقی از جمله اخلاص، سعه صدر و انتقادپذیری، استقامت و صداقت و تواضع به‌عنوان شاخصه‌های اصلی اخلاق طلبگی هویت طلبه را در بُعد عملی ترسیم می‌کند.
این مقام مسئول در ادامه سیاه‌نمایی و ناامیدسازی را ابزار کارآمد دشمن در تضعیف باورهای دینی مردم معرفی کرد و بیان داشت: جامعه حوزوی باید به‌عنوان سربازان مکتب اسلام به روشنگری و هدایت مردم پرداخته و با تزریق عناصر امید و توکل، مانع تحقق توطئه‌های دشمن باشند.