کد مطلب: 114999 تعداد بازدید: ۹۴

رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل:

مجهزشدن بانوان طلبه به سواد رسانه‌ای در شرایط کنونی ضروری است

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۴:۰۶
ئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل فضای مجازی را اصلی‌ترین عامل خطرساز برای جامعه دانست و اظهار داشت: در شرایط نابسامان فعلی جامعه، مجهزشدن بانوان طلبه به سواد رسانه‌ای ضروری است.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین وحید مهدوی‌راد در نشست حضوری و برخط(آنلاین) با عنوان"آسیب‌شناسی فضای مجازی" که در مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل برگزار شد، حضور طلاب در فضای مجازی را حائز اهمیت دانست و گفت: هضم‌شدن طلبه‌ها در فضای مجازی یکی از دغدغه‌هایی است که مسئولین حوزه باید آن را جدی بگیرند.
وی با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی در ارتباط با طلاب افزود: تلف‌شدن وقت و هدررفتن عمر به‌جای یادگیری علم و دانش و رشد معنویت از جمله این آسیب‌هاست.
 رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل، از هم گسستگی خانواده‌ها و از بین‌رفتن صمیمیت در بین اعضای این نهاد مقدس را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: بروز مشکلات خانوادگی و غفلت از همسر و تربیت فرزندان بازتاب دیگری از حضور فضای مجازی در زندگی طلاب است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدوی‌راد تصریح کرد: شایعه‌پراکنی در فضای مجازی و نسبت‌دادن امور غیراخلاقی به جامعه روحانیت و نشر آن در بین طلاب و جامعه و سردرگم شدن طلاب در تشخیص واقعیت، خطر دیگری است که باید طلاب به آن توجه داشته باشد.
این مقام مسئول به تبیین راهکارهای مقابله با تهدیدهای فضای مجازی پرداخت و بیان داشت: در شرایط فعلی مسلط‌شدن بانوان طلبه به سواد رسانه‌ای لازم و ضروری است به‌طوری‌که فعالیت در فضای مجازی را بایستی به‌صورت سازمانی و با تولید محتوای علمی پیش ببرند.
وی افزود: خواهران طلبه باید در فضای مجازی به‌صورت گروهی و تیمی فعالیت‌های دقیق رسانه‌ای انجام دهند در غیر این‌صورت میدان را خواهند باخت.
حجت‌لاسلام‌و‌المسلمین مهدوی‌راد تصریح کرد: دشمن با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ارتباطی سعی در ضربه‌زدن به اسلام و در راس آن قشر بسیار اثرگذار روحانیت اعم خواهران و برادران دارد بنابراین خواهران طلبه بایستی با حضور در فضای پرتلاطم مجازی نقشه‌های یاوه‌گویان غربی را درهم بشکنند.