کد مطلب: 11498 تعداد بازدید: ۳۱۱

گزارش سومین جلسه ی کرسی آزاداندیشی با عنوان « خودآگاهی فردی »

پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۷:۰۳
معاونت پژوهشی مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی ، سومین جلسه ی کرسی آزاداندیشی را با عنوان « خودآگاهی فردی » برگزار کرد.
به گزارش سرکار خانم اکبرزاده معاونت پژوهشی مدرسه ، خانم نوری در این جلسه با اشاره ی کوتاه به مباحث جلسات گذشته ، نوع دیگری از خودآگاهی با عنوان « خودآگاهی فردی » را به بحث و بررسی گذاشته ، با استفاده از نظرات طلاب حاضر در جلسه به شرح زیر مجموعه هایی که در این نوع خودآگاهی باید از جانب فرد مورد توجه قرار گیرد اعم از : خوراک ، استراحت و خواب ، پوشاک و لباس ، بهداشت و نظافت و ورزش و تفریح پرداختند.
ایشان تصریح کردند که اموری مثل شناخت سبد غذایی روزانه و سعی در مصرف غذاهایی مفید ، ما را در برخورداری از جسم سالم و قوی و پرانرژی یاری خواهد کرد و در دین اسلام نیز به این مقوله توجه شایان ذکری شده است. ایشان همچنین در مبحث « استراحت و خواب » عدم توجه به این نیاز فردی را موجب کسالت و عصبانیت و ضعف جسم دانستند و تمرکز و تمدد اعصاب و روان را نتیجه ی تصحیح این امر معرفی کردند.و اظهار داشتند که برخلاف تصور عده ای از افراد ، پوشاک و لباس افراد می تواند یکی از لوازم ایجاد یک ارتباط سالم با اکثریت جامعه باشد.
و در پایان بیانات خویش همه ی افراد جامعه را از لحاظ روحی و جسمی نیازمند « ورزش » و « تفریح » دانسته این دو امر اساسی را به عنوان مناسب ترین بستر تسلط بر امور زندگی به حضار گرامی توصیه ی اکید فرمودند.