کد مطلب: 114750 تعداد بازدید: ۹۵

استاد مدرسه علمیه برادران مشگین‌شهر از اردبیل:

دانشمندان عصرهای گوناگون بر حسب دانش خود به عظمت قرآن اذعان کرده‌اند

جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸:۰۵
استاد مدرسه علمیه برادران شهرستان مشگین‌شهر در رابطه با جنبه کاشفیت علمی قرآن گفت: دانشمندان اعصار گوناگون بر حسب یافته‌های خود، به عظمت قرآن اذعان کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین علی رستم‌وند در نشست پژوهشی با موضوع "رازهای علمی قرآن" که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، در تبیین جنبه‌های اعجازانگیز قرآن گفت: قرآن کریم از نوع آثار علمی مکتوب و ماندگار است و هر کس می­‌تواند به‌قدر درک خود در آن تعقل کرده و از آن بهره جوید.
وی افزود: آيات قرآن به رغم تغيير ناپذيری الفاظ آن معارف بسيار عمیقی را در بر دارد و به تناسب پيشرفت دانش، جنبه‌ جدیدی از اعجاز آن آشکار می‌شود.
مدرس‌حوزه‌های علمیه، در رابطه با جنبه کاشفیت علمی قرآن گفت: آیات این کتاب الهی مشتمل بر تعبیرها و اشاره‌های اسرارآمیز علمی و ادبی است، به ‌گونه‌ای که دانشمندان اعصار گوناگون بر حسب دانش خود به عظمت اين کتاب آسمان اذعان کرده‌اند.
حجت‌الاسلام‌ رستم‌وند اعجاز ادبی و بیانی آیات را ستودنی توصیف کرد و گفت: آهنگ و نظم واژگان قرآن همراه با ظرافت‌های فصاحت و بلاغت به‌نحو اکمل در این کتاب آسمانی رعایت شده و ساختاری بی­‌بدیل به آن داده است.
پژوهشگر حوزوی در این راستا تصریح کرد: گزینش واژه‌های قرآنی به‌ گونه‌ای انجام شده است که تناسب آنها هم از لحاظ لفظی و هم معنوی با یکدیگر رعایت شده است و در مجموع هر یک از واژه‌ها در جایگاه مخصوصی قرار گرفته‌اند و قابل تغییر و تبدیل نیستند.