کد مطلب: 11447 تعداد بازدید: ۳۸۳

برگزاری جلسه اخلاق

برگزاری جلسه اخلاق

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۳:۰۷
برگزاری جلسه اخلاق
 
جلسه با چند سوال شروع شد.
از جمله اینکه: چرا باید خدا را عبادت کنیم، چرا هر چه خداوند می فرماید باید اطاعت کنیم؟
چرا وقتی به یک خانم می گوییم حجابت را رعایت کن  می گوید چرا؟
در پاسخ این سوال فرمودند: چون خدا مالک ماست و فقط مالک است که حق تصرف در شیء را دارد خواه تصرف در بدن انسان خواه در اموال فرد باشد.
ایشان در مورد اراده نیز گفتند 2 نوع اراده داریم که مهم ترین آن اراده عقلی است و به آیه «یا ایّها الذین امنوا اطیعوا... و اطیعوا الرّسول» اشاره کردند.
در ادامه گفتند که برای شناخت خداوند 3 دلیل داریم: دلیل عقلی ، دلیل نقلی و دلیل عرضی و حضوری. منظور از دلیل حضوری این است که اگر من خودم را مالک جسم و تنم می دانم پس چرا وقتی ملک الموت به سراغم می آید باید تسلیم شوم؟ پس این دلیل بر مالک بودن خداست سپس به موضوع حجاب پرداخته  و با تفسیر آیه هایی از قرآن بیان کردند و با مثالهای متعدد و قانع کننده ضرورت حجاب را اثبات نمودند.
ایشان در ادامه سخنانشان فرمودند: در مورد مسلمان شدن زنان اروپایی و آمریکای گفتند: تحقیق ها  نشان داده اند علت ایمان آوردنشان به اسلام را عنوان می کنند 1- حجاب است که موجب امنیّت زنان در جامعه می شود.2- آنها می گویند زن در اسلام ارزش و جایگاه والایی دارد از جمله اینکه برخلاف قوانین غربی برای زنان مهریه و نفقه قائل شده که این خود موجب آرامش روانی زنان می شود.
حجاب زیرمقوله حیا است، حجاب زیر مقوله عفت است. زن با حجاب عفت و حیا را نیز رعایت می کند. البته اضافه کردند که حیا و عفت تنها با چادر و حجاب ظاهری، کامل نیست بلکه باید تمام شئونات اسلامی را رعایت کرد. زنی که با حجاب به جامعه پای می گذارد امنّیت دارد و از طرف دیگر کانون خانواده اش هم حفظ شده و از هم فرو پاشیده نمی شود. ایشان گفتند: «من مطمئن هستم که در آینده نزدیک در اروپا و آمریکا حجاب را واجب می کنند تا جلوی این همه بی بند و باری و روابط نامشروع وتولد فرزندان نامشروع گرفته شود. »