کد مطلب: 113752 تعداد بازدید: ۹۱

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال از اردبیل:

امروزه مطالعه و آگاهی امری ضروری در زندگی مردم است

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹:۰۳
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال نقش کتابخانه‌های عمومی در تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: امروزه مطالعه و آگاهی امری ضروری در زندگی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در نشست هم‌اندیشی با مدیر کتابخانه عمومی شهرستان خلخال که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در محل این نهاد عمومی برگزار شد، با اشاره به اهمیت مطالعه و کتابخوانی گفت: امروزه ترویج فرهنگ کتابخوانی بایستی در راس برنامه‌های تربیتی نهادها و مراکز آموزشی - پژوهشی باشد و برنامه‌ریزی منسجم برای ترغیب مردم و قشر جوان به مطالعه صورت گیرد.
وی به تشریح فعالیت‌های پژوهشی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال پرداخت و افزود: رسالت حوزه‌های علمیه خواهران تربیت و آموزش بانوان طلبه در حیطه علمی - پژوهشی با هدف مهارت‌افزایی در پاسخگویی به نیازهای حوزه زن وخانواده و نشست‌های پژوهشی و تخصصی می‌باشد.  
مدیر واحد حوزوی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، ترویج و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین خواهران طلبه را زمینه‌ای برای رشد علمی - پژوهشی آنها دانست و اظهار داشت: به فضل الهی و با تلاش مسئولان مربوطه، کتابخانه مدرسه علمیه خواهران خلخال، مجموعه‌ای مجهز متشکل از کتب مرجع و تخصصی در موضوعات دینی، اجتماعی و تربیتی و... می‌باشد. که به‌طور قطع ظرفیت خوبی در جهت پیشرفت طلاب در عرصه‌های علمی و تبلیغی خواهد بود
خانم شاهنده ادامه داد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای هم‌اندیشی و تعامل با کارشناسان کتابخانه مرکزی شهرستان جهت آشنایی طلاب با منابع و کتاب‌های این نهاد در موضوعات مختلف می‌باشد.
مدرس حوزه علمیه خواهران نقش کتابخانه‌های عمومی را در تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: در عصر حاضر، مطالعه و آگاهی امری ضروری در زندگی مردم و جوامع بشری است و بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب، فرهنگ کتابخوانی و انس با کتاب باید به یک سیره و سنت رایج در جامعه تبدیل شود.