کد مطلب: 11374 تعداد بازدید: ۴۷۶

گزارش کرسی آزاداندیشی با موضوع « خودآگاهی جمعی »

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۸:۴۹
  به همت معاونت پژوهشی مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی ، دومین کرسی آزاداندیشی با موضوع « خودآگاهی جمعی » در تاریخ 30/11/92 و با اجرای سرکارخانم نوری مدیریت مدرسه  برگزار گردید.
  به گزارش سرکار خانم اکبرزاده معاونت پژوهشی مدرسه ، این جلسه در ادامه ی مباحث جلسه ی گذشته تشکیل یافت که خانم نوری به تبیین مهارت های این خودآگاهی جمعی پرداخته و مهارت های آن را این چنین برشمردند: 1- فاصله گذاری  2- مهارت های اصلاح ذهنیت  3- اصلاح بیان  4-مدیریت انتظارات  5- مهرورزی
  ایشان در ادامه ی بیانات خود ، اصلاح بیان را بالاترین معجزه ی زندگی انسان دانسته ؛ با استناد به آیات و روایات ، راه شناخت شخصیت فرد را استفاده از کلام و بیان او به شمار آوردند و افزودند که حتی نحوه ی سخن گفتن نیز در طرف مقابل تأثیر به سزایی می تواند داشته باشد.
  همچنین در شرح بحث مدیریت انتظارات ، تصریح کردند که تعدیل انتظارات موجبات تعادل روح و روان انسان شده و آن را به حد مطلوب می رساند. این جلسه نیز مانند جلسات گذشته با پاسخ گویی به پرسش های مطرح شده از جانب طلاب حاضر به پایان رسید و قرار شد تا جلسه ی بعدی هر یک از شرکت کنندگان ، این مهارت های پنج گانه را در روابط عمومی خود عملاً مورد تمرین قرار دهند.