کد مطلب: 113674 تعداد بازدید: ۱۳۲

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

شناخت هویت طلبگی به رشد و تعالی جامعه می‌انجامد

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶:۲۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل شناخت هویت طلبگی را برای یکایک طلاب لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: پی‌بردن به عمق این مطلب به رشد و تعالی جامعه می‌انجامد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در برنامه دیدار با طلاب مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، بانوان طلبه را به الگو‌بودن برای مردم سفارش کرد و گفت: طلبه بایستی با الگوگیری از ائمه معصومین(علیهم‌السلام) خود را وقف دین کند و خود را در قبال جامعه مسئول بداند.
وی افزود: تعریف درست از طلبگی، شناخت هویت فردی و صنفی و شناخت جایگاه و رسالت طلبگی، طلبه را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل طلبگی را تعهد به عمل و تلاش برای ترویج آموزه‌های دینی در جامعه در کنار کسب معرفت و رسیدن به شناخت دانست و بیان داشت: علم، یقین و عمل از ملزومات هدایت است و علمی که به عمل منجر شود انسان را به سعادت می‌رساند.
خانم جهانی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه مناسب‌ترین مکان برای تربیت افراد می‌باشد اظهار داشت: طلبه باید به قدسیت کار خود باور داشته باشد به‌طوری‌که با اعتقاد کامل در زمینه‌های مختلف فعالیت کند و در برابر مشکلات پیش‌رو ایستادگی کند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل هادی‌‌بودن بانوان طلبه را از دیگر خصوصیات طلبه مخلص برشمرد و افزود: مبلّغان خواهر بایستی علم‌شان توام با عمل باشد چراکه در این‌صورت مردم به آنها اعتماد کرده و با جان و دل احکام الهی را از آنها دریافت می‌کنند و برعکس علم بدون عمل طلاب را از راه سعادت دور نگه می‌دارد.
مدرس حوزه و دانشگاه اصلی‌ترین رسالت طلبگی را تبلیغ دانست و تصریح کرد: مبلّغ‌بودن از ابتدای ورود به نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران شروع می‌شود و رفته‌رفته گستردگی پیدا می‌کند. تبلیغ صحیح و روشمند نیازمند تفکر، تعقل، اراده راسخ و آگاه به زمان‌بودن است که بایستی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.