کد مطلب: 113483 تعداد بازدید: ۵۷

استاد حوزه‌های علمیه در نشست علمی - پژوهشی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

بانوان طلبه در قبال فاصله‌گیری مردم از کتاب خدا مسئولند

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۸:۱۵
استاد حوزه‌های علمیه در تبیین مسئولیت‌های مبلّغان خواهر در ارتقای معنویت جامعه اظهار کرد: بانوان طلبه در قبال فاصله‌گیری مردم از کتاب خدا مسئولند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، آیت‌الله احمد مبلّغی در نشست علمی - پژوهشی که به‌صورت برخط(آنلاین) با همکاری مدارس علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان کوهدشت و فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، با تاکید بر نقش غیرقابل انکار خواهران طلبه در ارتقاء معنویت جامعه گفت: بانوان به‌عنوان قشر عظیم جامعه می‌توانند در بستر حوزه‌های علمیه، توان علمی و اخلاقی خود را ارتقا داده و تفکرات خانواده و جامعه را با آموزه‌های دینی هم‌‌راستا سازند.
مدرس حوزه‌های علمیه افزود: طلاب علوم دینی با تحصیل در مراکز حوزوی، از سرچشمه اصلی منابع دینی تغذیه می‌کنند و موثرترین قشر در اعتلای معنویت جامعه هستند.
آیت‌الله مبلّغی تعلیم کتاب خدا و ترویج آموزه‌های آن را بزرگترین مسئولیت مبلّغان خواهر دانست و گفت: طلاب خواهر به‌عنوان مبلّغ دین می‌توانند با برگزاری محافل خانوادگی و شرکت در محافل علمی در مدارس و دانشگاه‌ها قرآن را به‌عنوان کتاب جامع انسان‌سازی معرفی کرده و اقشار مختلف جامعه را با آموزه‌های آن مانوس کنند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان تصریح کرد: بانوان حوزوی با مزین‌شدن به کمالات اخلاقی، ناخودآگاه محل رجوع و الگویی برای زنان جامعه قرار می گیرند و به همین علت در قبال فاصله‌گیری مردم از کتاب خدا مسئول هستند.