کد مطلب: 113374 تعداد بازدید: ۱۱۹

مدرس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم عنوان کرد:

زمینه ظهور را باید با حاکمیت قرآن و اسلام آماده کرد

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴:۱۴
مدرس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) استان قم بیان داشت: زمینه ظهور حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را باید با حاکمیت قرآن و اسلام آماده کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمين علی درخشانی در نشست برخط( آنلاین) از سلسله نشست‌های پنجره‌ای رو به سیاست که با موضوع "گام‌های مقدماتی جهت تحقق ظهور" و با مشارکت طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، به تبیین مسئله ظهور  پرداخت و گفت: اعتقاد به مهدویت یک آرمان والایی است که باید به دنبال آن عمل بیاید.
وی گام‌های مقدماتی ظهور را برشمرد و اظهار داشت: به‌عنوان منتظران ظهور منجی عالم بشریت، باید زمینه‌های ظهور را مهیا کنیم که با گسترش اسلام در سرتاسر جهان به فضل الهی به ظهور وعده داده شده خواهیم رسید.
مدرّس و پژوهشگر روابط بین‌الملل با اشاره به گام‌های طراحی شده برای انقلاب و حکومت اسلامی بیان داشت: از گام‌های موثر در ظهور امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) تشکیل انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است. نظامی که انقلابی و اسلامی باشد ظهور حجت خدا را نزدیک خواهد کرد.
حجت‌الاسلام درخشانی افزود: زمانی که کارگزاران حکومت اسلامی براساس آموزه‌های اسلامی عمل کنند زمینه را برای تحقق تمدن اسلامی فراهم کرده‌اند و در نهایت می‌توان فهمید که به ظهور نزدیک شده‌ایم.
مدرس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) ادامه داد: انتظار به معنای این است که بتوانیم به عنوان سرباز امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شرایط دولت اسلامی را در جهان برقرار کرده و این فهم را در مردم جامعه ایجاد کنیم که با آمدن مولای مهربانی‌‌ها ناامیدی معنایی نخواهد داشت.