کد مطلب: 113371 تعداد بازدید: ۹۴

معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل:

حوزه‌های علمیه بانوان سردمدار گسترش اخلاق و معنویت در جامعه هستند.

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹:۱۲
معاون فرهنگی- تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل با تاکید بر جایگاه اخلاق در بیانیه‌ گام دوم انقلاب، افزود: حوزه‌های علمیه بانوان به‌عنوان مراکز علمی- دینی، سردمدار گسترش اخلاق و معنویت در جامعه هستند.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم نرگس زارع‌حقیقی در نشست اخلاقی - تربیتی با طلاب پایه اول مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل گفت: یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب بحث اخلاق و معنویت در جامعه است که در بیانات مختلف علما و دانشمندان علوم دینی مورد توجه قرار گرفته‌ است.
وی افزود: تأثیرگذاری اخلاق در سعادت و شقاوت فردی و جامعه، امری انکارناپذیر است که باید در رأس برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان نهادهای علمی- فرهنگی و اجتماعی باشد.
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل با بیان اینکه حوزه‌های علمیه از دیرباز به‌عنوان مرکز اخلاق و معنویت شناخته شده‌ هستند، تصریح کرد: ظهور و بروز شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله قاضی(ره)، آیت‌الله بهجت(ره) و آیت‌الله حائری یزدی(ره) خود بهترین دلیل بر محوریت اخلاق در حوزه‌های علمیه است.
خانم زارع‌حقیقی با اشاره به رسالتی که ولی امر مسلمین در بیانیه گام دوم انقلاب بر عهده مسئولین نهاده‌اند، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه خواهران به‌عنوان سردمداران گسترش اخلاق و معنویت باید در پرورش طلاب برجسته همت کنند.
 معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) در ادامه افزود: تبیین جایگاه طلبگی و دامنه تاثیرگذاری آن در سطح جامعه برای طلاب و معرفی شخصیت‌های برجسته حوزوی در ابتدای ورود به حوزه، چشم‌انداز روشنی را برای طلاب علوم دینی ایجاد می‌کند.