کد مطلب: 11317 تعداد بازدید: ۳۱۸

نشست اخلاقی – تربیتی طلاب حوزه علمیه فاطمیه سلام الله علیها با حضور حجة الاسلام والمسلمین جناب آقای عرفان

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۸:۳۰
 
جلسه سخنرانی با محوریت اخلاقی – تربیتی با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای عرفان در تاریخ 24/11/92 در حوزه علمیه فاطمیه برگزار گردید.
    
       حجت الاسلام و المسلمین عرفان در جلسه ای که در حوزه علمیع فاطمیه با طلاب این حوزه برگزار گردید مطالبی را پیرامون حقوقی که دین اسلام به زنان داده است از قبیل حق حیات ، حق مالکیت ، حق ارث ، حق نفقه و ... عنوان کردند .
         ایشان در ابتدای جلسه به بیان دسته ای دیگر از حقوقی که دین اسلام برای زنان قائل شده است پرداختند و گفتند این دسته از حقوق ، داده های مرتبط با اخلاقیات است و افزودند از جمله این موارد تربیت اسوه های بزرگی از زنان است که در طول تاریخ در جامعه اسلامی حضوری فعال و بی بدیل داشته اند، ایشان به عنوان نمونه زنی به نام نفیسه را که از نواده های امام حسن مجتبی علیه السلام و عروس امام صادق علیه السلام بودند اشاره کرده و به بیان شخصیت والای این بانوی گرانقدر اسلام پرداختند.
         دومین موردی که ایشان به عنوان داده های اسلام به زنان برشمردند عفت زنان بود و اینگونه به مسئله پرداختند که عفت یک حالت درونی است که : اگر شخصی عفت درونی داشته باشد آن عفت درچهره وظاهرش نمایان می شود، کسی که عفت دارد گفتارش حساب شده است ، کسی که عفت دارد ارتباطاتش را کنترل می کند و پوششش را کنترل می کند و ... 
    حجت الاسلام عرفان در بخشی دیگر از سخنان خود به فلسفه حجاب اشاره کرده و گفتند از جمله مواردفلسفه حجاب عبارتند از :
1- پایداری زیبای جمال و جوانی   2- امنیت خود زنان   3- امنیت اجتماع و خانواده   4- امنیت روانی    ؛  که درادامه هرکدام از این موارد را به تفصیل بیان کردند .
در پایان جلسه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عرفان و با حضور طلاب برگزار گردید .