کد مطلب: 113094 تعداد بازدید: ۹۱

استاد بنياد فرهنگی مهدی موعود(عج) قم:

مهم‌ترين وظیفه بانوان طلبه ديندار‌كردن مردم در بسترهای شبهه‌پراكنی دشمنان است

پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴:۳۵
استاد بنياد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) استان قم در باب وظايف طلاب در دوران غيبت كبری بيان داشت: بهترين و مهم‌ترين وظیفه بانوان طلبه ديندار‌كردن مردم در بسترهای شبهه‌پراكنی دشمنان است.

به گزارش پايگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علميه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد صبوحی در نشست مهدوی كه در مدرسه علميه عالي الزهراء(سلام‌الله‌عليها) اردبيل برگزار شد، با بيان حقيقت بيعت امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) گفت: بيعت با آن حضرت در واقع بيعت با خداست در قرآن كريم خداوند متعال بيعت با پيامبر را بيعت با خود می‌داند و ماهيت حقيقی بيعت با امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) نیز بيعت با پيامبر اكرم(صلی‌الله‌عليه‌وآله) و بيعت با خداست.
وی به تشريح وضعيت كنونی جامعه و مردم پرداخت و اظهار داشت: در جامعه معاصر نگرانی‌ها و مشكلات و بحران‌ها همه جا را فراگرفته و مردم به دنبال كسی هستند كه آنها را از اين وضعيت نجات دهد و اميد را به جامعه برگرداند.
استاد بنياد فرهنگی مهدی موعود(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، در تبیین بصيرت و هوشياری در دوره انتظار فرج بیان داشت: تاريخ نشان داده است كه همه افرادی كه مدعی جبهه حق هستند در عمل حق‌گرا بوده و در بزنگاه تاريخ از جبهه حق جدا می‌شوند و چه بسيار افراد ناآگاه و غافلی كه در آخرين لحظه به جبهه حق روی می‌آورند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين صبوحی افزود: بسياری از افراد جامعه از حقيقت وجود امام زمان و بركات حضور ايشان غافل و جاهل هستند که متأسفانه دشمنان اسلام اين وضعيت را فرصتی برای خود دانسته و با طرح شبهه‌های مختلف، مردم را از امام زمان دور و آنها را به گمراهی هدایت می‌کنند.
وی با اشاره به وظايف طلاب در دوران غيبت كبری اظهار داشت: یکی از بهترين و مهم‌ترين وظايف خواهران طلبه، هدایت افراد جامعه و دينداركردن آنها در بسترهای شبهه‌پراكنی دشمنان است و انجام اين كار بالاترين ثواب را به دنبال دارد.