کد مطلب: 112973 تعداد بازدید: ۱۲۰

رابط جمعیت تعاون اسلامی با حوزه های علمیه خواهران:

پیوند عمل با سخن از لوازم پیشرفت بانوان طلبه است

سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶:۳۱
رابط جمعیت تعاون اسلامی با حوزه های علمیه خواهران، با تاکید بر رسیدن به مقصد نهایی طلبگی گفت: پیوند عمل با سخن از لوازم و اسباب پیشرفت بانوان طلبه است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین حسین یوسفی در دیدار با طلاب مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، به تبیین مولفه‌های تاثیرگذار در راستای کمال طلبگی پرداخت و اظهار داشت: موفقیت طلاب در گرو بکارگیری اسباب عمل است نه اینکه اسباب و وسیله را هدف قرار گرفته و مسیر را مشتبه سازند.
وی افزود: علم نوری است که خدواند در دل انسان‌ها نهاده و این نورانیت هدف اصلی کمال طلبگی است که با امکانات کم نیز محقق می‌شود و لذت طلبگی نیز به درک حقایق با امکانات اندک می‌باشد.
رابط جمعیت تعاون اسلامی، قیاس را آفت طلبگی دانست و اظهار داشت: کسی که خود را با ظواهر دنیایی قیاس کند هدف را گم کرده و در حق انبیا، اولیای الهی و ائمه معصومین(ع)ظلم کرده است.مقایسه ای مفید است که در امور مادی به پایین ترین و در امور معنوی به بالاترین اعمال بسنده شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یوسفی در این راستا تصریح کرد: وظیفه خواهران طلبه در همه حالات تبلیغ، محقق ساختن کلمه لا اله الا الله  در پرتو عمل با خیر کثیر است. خیرکثیر ترک گناه به هنگام رویارویی با معاصی می‌باشد که از اطمینان و اعتماد و توکل به خدا نشأت می‌گیرد.
 این مقام مسئول با تاکید برای رسیدن به مقصد نهایی طلبگی افزود: از لوازم واسباب ترقی طلاب پیوند عمل با سخن است و کمال طلبگی تنها به فراگیری علوم دینی نیست بلکه با مقاومت و پایداری و دینداری حد کمال طلبگی محقق می‌شود.