کد مطلب: 112972 تعداد بازدید: ۹۳

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

انسان منتظر زمینه‌ساز مستمر اصلاح جامعه مبتنی بر رضایت حجت خدا باشد

سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲:۳۸
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال تاکید کرد: انسان منتظر باید براساس مبانی اسلام اصیل زمینه‌ساز مستمر اصلاح جامعه مبتنی بر رضایت حجت خدا باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران،خانم رقیه یوسفی در نشست مهدوی که در مدرسه علميه الزهراء(سلام‌الله‌عليها) شهرستان خلخال برگزار شد، به تبیین وظایف منتظران پرداخت و اظهار داشت: در زمان غیبت باید هویت ارزشی انسان با عمل به موازین دین اسلام حفظ شود و این هویت شخصیتی انسان منتظر زمانی معنا پیدا می‌کند که خود را برای یاری امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)آماده کرده است.
وی در پاسخ به اینکه آیا یاری امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) در زمان ظهور است یا در عصر غیبت هم امکان‌پذیر می باشد، گفت: انتظار یعنی زمینه‌سازی برای یاری شایسته مهدی فاطمه(سلام‌الله‌عليها) که محدود به زمان و مکان خاصی نیست و مهم شناخت و پیرو آن حضرت بودن است.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء (سلام‌الله‌عليها) خلخال تاکید کرد: انسان منتظر باید براساس مبانی اسلام اصیل و ناب محمدی(صلی‌الله‌‌علیه‌و‌آله) ضمن تلاش در جهت گسترش ظرفیت وجودی خود به‌عنوان یک منتظر، زمینه‌ساز مستمر اصلاح جامعه مبتنی بر رضایت حجت خدا باشد و در راستای ظهور اقدامات بایسته و شایسته‌ای انجام دهد.
خانم یوسفی بیان داشت: ولایت‌مداری در عصر غیبت مهم‌ترین عامل موفقیت و سربلندی انسان منتظر است و انسان بایستی در تمامی مسائل گوش به فرمان ولی امر مسلمین که نائب بر حق امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) است، باشد.
مدرس حوزه علمیه خواهران ادامه داد: حاکمیت مهدوی زمانی پدیدار می‌شود که ما حضور امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را باور کنیم چون آن حضرت را غایب نامیده‌اند و غایب به معنای عدم ظهور است نه عدم حضور، که دشمنان اسلام از روی غرض‌ورزی و یا ناآگاهانه مسئله را اینگونه تعبیر می‌کنند.