کد مطلب: 112844 تعداد بازدید: ۹۸

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

ویژگی‌های اخلاقی پیامبر اکرم(ص) جامعه جاهلی عرب را متحول کرد

یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳:۳۶
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال در بیان ویژگی‌های حضرت محمد (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) عنوان کرد: ویژگی‌های اخلاقی پیغمبر اسلام جامعه جاهلی عرب را متحول کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه سعیدی‌فر در آیین سالروز میلاد نبی اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و امام صادق(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، به تبیین ویژگی‌های پیامبر رحمت پرداخت و گفت: آن حضرت با ویژگی‌های اخلاقی موجب تحول جامعه عرب و تغییر زندگی جاهلیت به زندگی انسانی و الهی گردید.
وی در بیان ویژگی‌های نبی اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بیان داشت: یکی از عادت بارز و پسندیده آن حضرت انس با قرآن کریم بود که نتیجه آن آرامشی بود که در رفتار و اخلاق ایشان تجلی پیدا کرده بود تا جایی که لقب اسوه حسنه از طرف خداوند به ایشان داده شد.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) توکل را از ویژگی‌های دیگر حضرت محمد (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) برشمرد و اظهار داشت: آن حضرت برای تبلیغ دین اسلام و دعوت‌های‌شان همواره در ناملایمی‌ها و سختی‌های جامعه به خدا توکل کرده و  مکرر این خصلت را به اطرافیان توصیه می‌کردند.
خانم سعیدی‌فر داشتن صبر را یکی از بهترین صفات پیامبر الهی دانست و گفت: صبوربودن آن حضرت از جمله عنصر تاثیرگذار در گسترش دین اسلام در اقصی نقاط دنیا بود.
مدرس حوزه علمیه خواهران در ادامه با اشاره به رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری در مورد هفته وحدت، تاکید کرد: وحدت مسلمین و اخوت اسلامی امروزه برای مبارزه با کفر و استکبار جهانی ضروری می‌باشد و طبق منویات رهبر معظم انقلاب باید از حرکات و گفتارهای تفرقه‌آمیز پرهیز کرد تا بهانه‌ای برای دشمنان اسلام در جهت ایجاد اختلاف و رخنه در دین نباشد.
وی به اعمال روز هفدهم ربیع‌الاول اشاره کرد و ادامه داد: روزه گرفتن، غسل‌کردن، خواندن زیارت نامه حضرت رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) با هدف تعظیم و گرامیداشت این روز باشکوه از جمله اعمال سفارش‌شده در مفاتیح‌الجنان می‌باشد.