کد مطلب: 112843 تعداد بازدید: ۹۸

استاد مدرسه علمیه برادران مشگین‌شهر از اردبیل:

مبلغان خواهر با تأسی از سیره تبلیغی حضرت محمد(ص) به هدایت جامعه بپردازند

یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶:۱۱
استاد مدرسه علمیه برادران شهرستان مشگین‌شهر با تاکید بر روش‌شناسی تبلیغی پیغمبر اسلام افزود: مبلغان خواهر با تأسی از سیره تبلیغی حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به هدایت و روشنگری جامعه بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین علی رستم‌وند در آیین جشن ولادت پیامبراکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و امام جعفر صادق(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، در تبیین مؤلفه‌های موفقیت رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در تبلیغ دین گفت: نبی مکرم اسلام در کنار اسلوب‌های گفتاری از روش‌های عملی در ابلاغ دین بهره گرفته است و اخلاق‌مداری اصل و سیره‌ آن حضرت در امر تبلیغ دین اسلام بود.
وی افزود: رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در جامعه‌ای مبعوث شد که مردم آن در بدترین شرایط اخلاقی و فرهنگی به سر می‌بردند و آن‌ حضرت با توجه به مقتضیات زمانی و مکانی از شیوه‌های متعددی برای نشر معارف الهی و دعوت مردم بهره گرفتند.
مدرس حوزه‌های علمیه، اتکا به عقل و منطق را از روش‌های تبلیغی پیامبر مهربانی‌ها دانست و اذعان داشت: رسول مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) پیام خویش را با منطق و استدلال بیان کرده و با ابزار علم و عقل ابهام را از اذهان برطرف می‌کرد.
حجت‌الاسلام‌ رستم‌وند در این راستا تصریح کرد: حکمت از شیوه‌های گفتاری پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بود و ایشان با توجه به ظرفیت فکری مخاطبان، با براهین عقلی و استدلال حکیمانه به هدایت و بصیرت‌افزایی مردم می‌پرداختند.
کارشناس مذهبی با تاکید بر روش‌شناسی تبلیغی حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اظهار داشت: مبلغان باید با تأسی از سیره تبلیغی پیامبر خاتم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) شیوه‌های صحیح تبلیغ را شناخته و از آن‌ها در جهت هدایت و روشنگری جامعه بهره جویند.