کد مطلب: 112837 تعداد بازدید: ۱۱۰

استاد مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل:

تمامی انسانها رسیدن به کمال الهی را مدیون پیامبر مهربانی‌ها هستند

یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲:۵۹
استاد مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل در آیین سالروز ولادت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) گفت: تمامی انسانها رسیدن به رشد و کمال الهی را مدیون پیامبر مهربانی‌ها هستند.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم معصومه حبیب‌نیا در آیین جشن ولادت حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و امام جعفر صادق(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل برگزار شد، بیان داشت: با توجه به عظمت وجودی پیامبر، زوایای شخصیت حضرت را در دو دوران قبل ‌از رسالت و بعد از رسالت می‌توان بررسی کرد و انجام برنامه‌های تربیتی برای پذیرش نبوت را از ویژگی‌های دوران قبل ‌از رسالت ایشان دانست.
وی در رابطه با ویژگی‌های دوران پس‌ از رسالت پیامبر افزود: دفاع از کیان اسلام، گسترش اسلام و تربیت مسلمانان، از مسئولیت‌های پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بعد از رسالتشان بود که در این زمینه با تمام وجود تلاش کرد و خالصانه برای خدا از همه‌چیز گذشت.  
استاد مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل اظهار داشت: با استناد به آیات قرآن کریم مشخص می‌شود که پیامبر اسلام الگوی به‌تمام‌معنا و نقشه راه برای بشریت است و تمام جهان بایستی در همه ابعاد زندگی از ایشان الگو بگیرند.
خانم حبیب‌نیا تصریح کرد: انسان موجود ناقصی است که برای رسیدن به تکامل نیاز به الگو و اسوه دارد و به‌طور یقین بدون الگو‌گزینی، مسیر هدایت را گم خواهد کرد.
 کارشناس حوزوی به شخصیت برجسته و کمال‌یافته پیامبر اعظم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اشاره کرد و ادامه داد: وجود مقدس پیامبر مهربانی‌ها، انسان کاملی است که در تمام ابعاد زندگی الگوی حسنه است و همه انسانها رسیدن به رشد و کمالی الهی را مدیون ایشان هستند.