کد مطلب: 11260 تعداد بازدید: ۳۴۲

برگزاری جلسه اخلاق با حضور استاد اخلاق حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای شیری

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۶:۲۴
     
 جلسه اخلاق با حضور استاد اخلاق حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شیری  در تاریخ 92/11/21 در حوزه علمیه فاطمیه برگزار گردید . 
 
    حجت الاسلام و المسلمین شیری در جلسه ای که با حضور طلاب و کادر حوزه علمیه فاطمیه تشکیل گردید ، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها ، مطالبی را پیرامون گناهان و رذایل اخلاقی دروغ و غیبت عنوان کردند . 
    ایشان در ابتدای سخن حدیثی از امام حسن مجتبی علیه السلام در مورد دروغ بیان کرده و اشاره کردند که یکی از کسانی  در قرآن مورد لعنت واقع شده اند و خداوند آنها را لعنت کرده دروغگویان هستند ؛ بعد به معنای دروغ از زبان آیت الله بهجت اشاره کردند و گفتند : دروغ به معنای خلاف واقعی است مفسده داشته باشد . 
     وی آنگاه به بیان زشتی و بزرگ بودن مفسده غیبت پرداخته و حدیثی از پیامبر اکرم صل الله علیه و آله عنوان کردند که آن بزرگوار فرموده اند : " گناه غیبت از زنا بیشتر است . گفتند چرا ؟ فرمودند : چون کسی که این عمل زشت را انجام داده  اگر توبه کند خداوند اورا میبخشد اما غیبت کننده را نمیبخشد . "  و اضافه کردند که یکی از آسیب های غیبت اینست که کارهای خوب کسی که غیبت میکند به اسم کسی که در مورد او غیبت میشود نوشته شده و کارهای بد هم به اسم غیبت کننده نوشته میشود . 
         حجت الاسلام شیری در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن توصیه طلاب به خواندن زیارت جامعه کبیره گفتند زیارت جامعه خود یک دوره امام شناسی است و به بیان فضائل حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام پرداختند و افزودند که حقیقت نماز به ولایت حضرت امیر علیه السلام است و همینطور حقیقت کعبه ؛ و از دیگر فضائل حضرت به باب علم بودن حضرت امیر علیه السلام اشاره کردند و گفتند اگر علم هم میخواهیم باید از در خانه حضرت امیر علیه السلام بگیریم ؛ 
در ادامه اضافه کردند که بندگی خداوند جوهره ای دارد که اگر عبد خداوند شدی خداوند عالم را محکوم تو می کند . 
     و در آخر طلاب را به خواندن زیارت ناحیه مقدسه در صبح روز جمعه سفارش کردند.