کد مطلب: 11257 تعداد بازدید: ۴۳۵

نشست اخلاقی - تربیتی طلاب حوزه علمیه فاطمیه با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای باوقار

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۷:۱۳
        بسمه تعالی 
 
     جلسه سخنرانی به مناسبت دهه فجر با حضور حجت الاسلام و المسلمین باوقار در تاریخ 92/11/17 در حوزه علمیه فاطمیه برگزار گردید . 
 
         حجت الاسلام باوقاردر دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه فاطمیه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به بیان چند نکته درباره انقلاب اسلامی پرداختند . 
      ایشان  با بیان حدیثی از امام خمینی ( ره ) که فرموده اند : " دهه فجر دهه طلوع خاستگاه ارزش هاست ملت ها همه و همه خواهان اسلام بودندو نتیجه اسلام خواهی بود که انقلاب اسلامی پیروز شد ."  افزودند یکی از مهمترین پیامهای دهه فجر اطاعت از ولایت فقیه است . 
    وی در ادامه به تطبیق انقلاب اسلامی با آغاز بعثت پیامبر اسلام ( ص ) پرداخته و گفتند که کارهایی که در آغاز بعثت صورت گرفته دقیقا همان اتفاقات در جریان انقلاب اسلامی و. نظام اسلامی نیز رخ داده است از جمله : کادر سازی ، فضا سازی ، توسعه و تحکیم برادری و در ادامه هر کدام از این موضوعات رو برای طلاب تبیین کردند . 
    ایشان همچنین به موضوع ایجادحکومت دینی که خواسته تمام ائمه علیهم السلام نیز بوده است اشاره کرده واستقلال کشور را در کل جهان منحصر به فرد خوانده و این دو ویژگی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمردند . 
  حجت الاسلام و المسلمین باوقار دربخشی دیگر از سخنان خودبه تبیین آیه 179 سوره مبارکه اعراف پرداخته وبه پیامهای اخلاقی این آیه شریفه اشاره کردند.