کد مطلب: 11247 تعداد بازدید: ۲۹۵

گزارش جلسه ی مبلغین و مبلغات و ائمه ی جماعات شهرستان در دفتر امام جمعه ی شهرستان گرمی

شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۸:۲۱
  جلسه ی مبلغین و مبلغات شهرستان گرمی با حضور ائمه ی جماعات شهرستان ، مبلغین و روحانیون ، فرماندار محترم ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام موسوی ، مدیریت مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) و امام جمعه ی شهرستان حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفری ، در دفتر امام جمعه با محوریت سبک زندگی اسلامی برگزار گردید.
  حجت الاسلام موسوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این جلسه به نقش روحانیت در پیشبرد اهداف انقلاب تأکید کرده ووجود « آشفتگی فرهنگی » در جامعه را مانع اساسی برای رسیدن به سبک زندگی واحد قلمداد نمودند و حضار مبلّغ را به فعالیت گسترده تر در این عرصه توصیه کردند.
  در ادامه ی جلسه ، مدیریت مدرسه ی حضرت ولی عصر (عج) سرکار خانم نوری نیز به ارائه ی خلاصه ای از فعالیت های تبلیغی انجام گرفته توسط طلاب این مدرسه در سطح شهرستان پرداختند.
  و در پایان جلسه ؛ امام جمعه ی محترم شهرستان حاج آقا صفری به بررسی مشکلات و انتقادات مطرح شده توسط حضار پرداخته ، روحانیون و مبلغین را به عنوان اولین و بارزترین الگوی ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه معرفی نموده و تصریح کردند ؛ ما به عنوان نقطه ی عطف تحولات دینی و مذهبی مردم به شمار می رویم ، بنابراین باید موظب رفتار خود در ترویج زندگی دینی باشیم.
  حاج آقا صفری در پایان بیانات خود به موضوعاتی جهت مطرح شدن در منابر از قبیل : تصحیح فرهنگ مصرف ، اعتیاد ، رابطه ی ناصحیح دختر و پسر و تصحیح شیوه ی برگزاری مجالس عروسی و مجالس ترحیم و ... اشاره کرده و به مبلغین توصیه نمودند که در خصوص این موضوعات فعالیت بیشتری داشته باشند.