کد مطلب: 112094 تعداد بازدید: ۸۳

امام جمعه شهرستان خلخال در آیین سوگواری اربعین حسینی(ع):

پیاده‌روی اربعین یکی از سنت‌های ارزشمند در تعظیم شعار دینی است

چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴:۰۳
امام جمعه شهرستان خلخال یکی از سنت‌های بسیار ارزشمند در تعظیم شعار دینی را پیاده‌روی اربعین بیان کرد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریم اسدی در آیین سوگواری اربعین حسینی(علیه‌السلام) در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، با بیان اینکه در راه رسیدن به اولیای الهی مراقبت لازم است، گفت:‌ خودسازی، تربیت نفس و خلوص در عبادت و پیروی از حق تعالی انسان را به مقامی می‌رساند که مورد تایید اولیاءالله قرار می‌گیرد.
 وی افزود: یکی از سنت‌های بسیار ارزشمند در تعظیم شعار دینی، پیاده‌روی اربعین سالار شهیدان و خدمت به عزاداران حسینی(علیه‌السلام) در این ایام می‌باشد که بی‌شک اجر عظیم دنیوی و اخروی زیادی دارد.  
امام جمعه شهرستان خلخال به نقش علمای دین در تعظیم و تبلیغ  سنت‌های الهی اشاره کرد و بیان داشت: در طول تاریخ بشریت، علمای دین نقش ارزنده‌ای در تبلیغ دین و تربیت شاگردان بزرگ داشته‌اند که وجود شخصیت‌های بزرگی همچون علامه حسن‌زاده آملی مرهون زحمات و مراقبت‌های علما و اساتید علوم الهی می‌باشد.  
حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدی تصریح کرد: علامه حسن‌زاده آملی الگو و نمونه بارز برای همه نسل‌ها و بشریت می‌باشد و ترغیب این فیلسوف حکیم در نشر معارف الهی و تربیت شاگردانی در علوم مختلف، عظمت شخصیت این عالم دینی را می‌رساند.
استاد برجسته اخلاق ادامه داد: ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری از پیام‌های شاخص اربعین حسینی(علیه‌السلام) می‌باشد که امروزه در دیدگاه علمایی همچون علامه حسن‌زاده تجلی پیدا کرده و گسترش یافته است و در بصیرت‌دهی به اهل علم نقش بسزایی دارد. 
رئیس هیات امناء مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال با طرح این مطلب که امروزه استکبار همواره در تلاش برای تخریب ارزش‌های الهی می‌باشد، اظهار داشت: در زمان کنونی الگوگیری و بررسی زندگینامه علمای پیشین و معاصر فرصت مناسبی برای شیفتگان و علاقمندان علوم دینی به‌خصوص طلاب برای رسیدن به درجات معنوی و انسانیت می‌باشد.